20 lat istnienia Apostolatu Maryjnego

W sobotę, 11 marca 2017 r. w Bazylice Katedralnej Mszą św. pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego rozpoczęły się obchody 20-lecia istnienia w naszej diecezji Apostolatu Maryjnego.

Mszę św. z bp. Piotrowskim koncelebrowali m.in: bp Marian Florczyk, ks. kan. Adam Kędzierski - proboszcz parafii katedralnej, ks. dr Mirosław Cisowski - dyrektor Duszpasterstwa Diecezji Kieleckiej oraz ponad 40 kapłanów.

W homilii Pasterz Kościoła Kieleckiego przypomniał, jak ważne jest być apostołem w dzisiejszych czasach. Biskup odwołał się do przykładu polskich świętych i męczenników, którzy są dla nas wzorem na drodze do zbawienia.

Po zakończeniu Mszy św. wszyscy udali się do gmachu Wyższego Seminarium Duchownego, gdzie miała miejsce dalsza część spotkania.

O Maryjo, bez grzechu poczęta,
módl się za nami,
którzy się  do Ciebie uciekamy.

Zobacz: Galeria zdjęć