Abp Wojciech Polak: Dom - to ludzie

Te słowa powtórzył kilkakrotnie Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak w kaplicy Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie w niedzielę, 18 listopada 2018 r. - w czasie nabożeństwa Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Wyjaśnił znaczenie słowa miłosierdzie: MISERICORDIAS – SERCE OTWARTE DLA UBOGICH. Przedstawił je jako praktykę dnia codziennego i zadanie dla wszystkich w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. Również najsłabsi, przykuci do łóżek i wózków inwalidzkich swoją modlitwą i choćby serdecznym uśmiechem mogą świadczyć miłosierdzie.

Świętowanie odpustu Matki Bożej Ostrobramskiej i Święta Niepodległości Polski jak co roku rozpoczęła Msza św. o 11.30 odprawiona przez Księdza Dyrektora Domu Jana Jagiełkę, poprzedzona modlitwą za zmarłych.

Po smacznym obiedzie z ciastem, owocami i kawą zebrani wysłuchali przepięknego koncertu w mistrzowskim wykonaniu przez Pana Marka Brachę utworów Fryderyka Chopina i innych kompozytorów, opartych na motywach polskiej muzyki ludowej.

Na zakończenie przeszliśmy na modlitwę do kaplicy, aby oczekiwać na wizytę Prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka. Przywitaliśmy Go śpiewem i modlitwą. Ksiądz Dyrektor przedstawił pokrótce historię i działalność Domu. Po tym modliliśmy się Koronką do Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Księdza Prymasa. Znamienity Gość podarował głębokie i serdeczne przesłanie dla mieszkańców, pracowników i gości Domu o pełnieniu miłosierdzia. Zosia Wojtyna podziękowała w imieniu zebranych. Po błogosławieństwie, wychodząc z kaplicy, Ksiądz Prymas, po ojcowsku na wielu czołach, szczególnie osób z niepełnosprawnością, nakreślił znak krzyża i uścisnął dłonie na znak życzliwości.

>> Galeria zdjęć