Adwentowe czuwanie przy relikwiach św. Kingi

W Nowym Korczynie we wtorek, 1 grudnia 2015 r. odbyło się w Adwentowe czuwanie przy relikwiach św. Kingi.

Ks. Józef Majchrzyk przygotował rozważania o początkach naszej wiary. Rozważanie było obrazowane pokazem slajdów z miejsc świętych na terenie Rzymu; dotyczyło świętych: Piotra, Cecylii, Agnieszki, Konstancji. Był to program realizowany w ramach przygotowań do obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski. Ponadto młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki z Buska-Zdroju po kierunkiem ks. Majchrzyka wykonała pieśni gregoriańskie.

Ważnym punktem spotkania było poświęcenie soli - symbolu naszej wiary. Pielgrzymi zabrali do domów święconą sól św. Kingi.

Nabożeństwo do św. Kingi poprowadził ks. proboszcz Grzegorz Kowalik. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Adam Kaczmarczyk, który kolejny raz przybył z pielgrzymami z parafii Ducha Świętego w Kielcach. Kazanie na temat idei czuwania ze św. Kingą i adwentu wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski - Dyrektor Archiwum Diecezjalnego. Z parafii Stary Korczyn przybył również dziekan nowokorczyński ks. kan. Marek Małczęć.

Wierni mieli możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz wypisania intencji modlitw na przygotowanych kartkach. Liczna grupa parafian nowokorczyńskich włączyła się czytania liturgiczne i modlitwę wiernych oraz odmawiała przygotowane modlitwy do św. Kingi. Nastrój czuwania był radosny i podniosły, bowiem adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Kolejne czuwanie dnia 5 stycznia 2016 roku o godzinie 18 00.

Zobacz: Galeria zdjęć