Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 7 minut 2 sekundy temu

Franciszek w Japonii spotka się z niesłusznie skazanym na śmierć

3 godziny 24 minuty temu
Podczas wizyty w Japonii (23-26 listopada) papież Franciszek prawdopodobnie spotka się z Iwao Hakamadą. Jest on uważany za człowieka, który najdłużej na świecie siedział w celi śmierci.

Exposé premiera: Rodzina jest wartością arcypolską

3 godziny 32 minuty temu
Nie będzie wojny kulturowej, a jeśli znajdą się tacy, którzy ją wywołają, to ją wygramy, wygra ją rodzina, która jest wartością arcypolską - mówił we wtorek w exposé premier Mateusz Morawiecki.

TSUE: To Sąd Najwyższy ma zdecydować o niezależności Izby Dyscyplinarnej

4 godziny 27 minut temu
To Sąd Najwyższy ma badać niezależność nowej Izby Dyscyplinarnej, by ustalić, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące przejścia sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku - orzekł we wtorek Trybunał sprawiedliwości UE.

Niezmienny Dekalog

4 godziny 30 minut temu
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. Naszym prawem jest miłość. Ale wolność to nie swawola. A kto łamie przykazania - nie kocha.

5 mln dol. za wskazanie miejsca pobytu uprowadzonego jezuity

4 godziny 41 minut temu
Władze USA przeznaczyły pięć milionów dolarów za wskazanie miejsca, w którym przetrzymywany jest jezuita ks. Paolo Dall’Oglio uprowadzony przed ponad sześciu laty w Syrii. Apel w języku arabskim opublikował amerykański Departament Stanu 16 listopada w Waszyngtonie w przeddzień 65. urodzin włoskiego jezuity.

USA: Konferencja o zapomnianych historiach Polaków i odkłamywaniu mitów

6 godzin 25 minut temu
Odkłamywanie mitów i stereotypów dotyczących Polski oraz uświadamianie zapomnianych kart historii Polaków zdominowały pierwszy dzień odbywającej się w Waszyngtonie międzynarodowej konferencji historycznej "Poland First to Fight".

"W Nagasaki żywa jest pamięć o św. Maksymilianie Kolbem"

6 godzin 43 minuty temu
Polski misjonarz w Japonii ksiądz Tadeusz Soboń powiedział PAP, że w Nagasaki, gdzie w niedzielę będzie papież Franciszek, bardzo żywa jest pamięć o św. Maksymilianie Kolbem, który był tam na misji. Dodał, że tłumy wiernych odwiedzają miejsca z Nim związane.

Dwa światy

8 godzin 26 minut temu
Zaczęło się od dwóch baraków w ogrodzie kapucynów. Dziś Dzieło Pomocy św. Ojca Pio to dwa budynki w centrum Krakowa, gospodarstwo, mieszkania wspierane, grono pracowników, wolontariuszy i tysiące darczyńców.

Formalnie nie oznacza mniej spontanicznie

8 godzin 26 minut temu
Statuty, zarząd, KRS, sprawozdania, wnioski – wygląda to zawile. Rodzi się pytanie: po co to wszystko? A jednak żeby lepiej działać, także dla Pana Boga, czasami warto się... sformalizować.

Jak obudzić sumienie?

pon., 11/18/2019 - 23:36
#EwangeliarzOP ll 19 listopada 2019 ll Łk 19, 1-10

Pan mój i Bóg mój zawsze mnie wspomaga

pon., 11/18/2019 - 23:36
Słowo o Psalmach: Ps 3

Papież do Japończyków: dialog i szacunek budują trwały pokój

pon., 11/18/2019 - 18:07
Używanie broni nuklearnej jest niemoralne. To mocne stwierdzenie pada w przesłaniu, jakie Ojciec Święty skierował do Japończyków przed swą pielgrzymką do tego kraju.

Przed podróżą do Tajlandii Papież poznawał tamtejszy Kościół

pon., 11/18/2019 - 18:06
Papież Franciszek spotkał się z grupą katechistów z Tajlandii oraz towarzyszącym im misjonarzem i prosił, by przybliżyli mu realia Kościoła w tym kraju.

Papież: przejść od tolerancji do pokojowego współistnienia

pon., 11/18/2019 - 18:02
„Świat nieustannie patrzy na nas wierzących i weryfikuje wiarygodność naszej postawy wobec wspólnego domu oraz praw człowieka”. Te słowa Papież skierował do uczestników spotkania organizowanego przez Instytut Dialogu Międzyreligijnego z Argentyny.

Papież: Marnowanie żywności obciąża nasze sumienia

pon., 11/18/2019 - 15:56
W przesłaniu do uczestników sesji Światowego Programu Żywności, Ojciec Święty wezwał do walki z „mechanizmami powierzchowności, zaniedbania i egoizmu”, które leżą u podstaw kultury marnotrawstwa jedzenia. „Jeśli chcemy budować przyszłość, w której nikt nie pozostanie w tyle, musimy stworzyć teraźniejszość, która radykalnie odrzuci marnotrawstwo” – napisał papież Franciszek.

Dziś na Jasnej Górze 385. Zebranie Plenarne KEP

pon., 11/18/2019 - 14:30
Jednodniowe obrady odbędą się przed rozpoczęciem dorocznych rekolekcji biskupów.

Sympozjum o neopelagianizmie w Instytucie Jana Pawła II

pon., 11/18/2019 - 14:16
Po raz 19. w Rzymie odbyło się Kolokwium Teologii Moralnej

Największy Król. Biblijny wideokomentarz

pon., 11/18/2019 - 10:00
Niedziela Chrystusa Króla... Majestat, splendor, władza, potęga? Ano niekoniecznie.

Abp Paetz nie został pochowany w katedrze

pon., 11/18/2019 - 09:28
Jak donosi serwis epoznan.pl po Mszy pogrzebowej, która odbyła się w poznańskiej archikatedrze, trumna z ciałem abp. Juliusza Paetza przewieziona została na cmentarz św. Antoniego w Starołęce. To, że cmentarz parafialny rodziny zmarłego wybrano na miejsce pochówku, potwierdził podczas briefingu metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Ceremonii przy grobie przewodniczył bp Szymon Stułkowski.

Apel do abp. Gądeckiego w sprawie pochówku abp. Paetza

pon., 11/18/2019 - 08:20
"Jako wierni i kapłani Kościoła a wśród nich także ofiary działań zmarłego, czujemy zgorszenie zaistniałą sytuacją i zwracamy się do Waszej Ekscelencji z apelem" piszą sygnatariusze w liście do metropolity poznańskiego abp. Stanisława Gądeckiego, prosząc by miejscem pochówku abp. seniora Juliusza Paetza nie była katedra oraz o publiczne zakomunikowanie rozwiązania, jakie w sprawie zmarłego podjęła Stolica Apostolska.