Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 29 minut 44 sekundy temu

91 nowych przypadków koronawirusa w Polsce, kolejne dwie osoby zmarły

2 godziny 15 minut temu
Testy laboratoryjne potwierdziły 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarły kolejne dwie osoby: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach; obaj mieli choroby współistniejące - poinformowało w niedzielę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Jest w Lombardii miasteczko, które wirus omija...

4 godziny 38 minut temu
Lombardia to region we Włoszech najdramatyczniej dotknięty atakiem koronawirusa. Jest tu jednak niewielkie miasteczko, gdzie nie ma ani jednego zakażonego.

Papież: płaczmy z tymi, którzy dziś płaczą

4 godziny 39 minut temu
Dziś, w V niedzielę Wielkiego Postu, Papież podczas Mszy modlił się za osoby, które cierpią w tym czasie utrapienia

Dramat umierania w samotności, bez sakramentów i pożegnania

7 godzin 18 minut temu
Epidemia koronawirusa to wielki dramat ludzi, którzy umierają w nieludzkich warunkach: w osamotnieniu, bez sakramentów, nie pożegnawszy się z najbliższymi. Widmo takiej właśnie śmierci przeżywają w tych dniach w sposób szczególny podopieczni domów starców.

Usuńmy wszystko, co ma posmak śmierci

9 godzin 29 minut temu
Rozważania papieski przed modlitwą Anioł Pański

Papież zaapelował o globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa

10 godzin 29 minut temu
Papież Franciszek, zwracając się w niedzielę do wiernych, zaapelował o natychmiastowy i globalny rozejm w związku z pandemią koronawirusa. Podkreślił też, że czas ten wymaga wzmocnienia braterskich relacji, przezwyciężenia antagonizmów oraz dialogu.

Franciszek: Usuńmy wszystko, co ma posmak śmierci

10 godzin 34 minuty temu
O usunięcie z naszego życia tego wszystkiego, co ma posmak śmierci: obłudy w wierze, niszczącej krytyki innych, zniewagi i oszczerstwa, a także marginalizacji ubogich, zaapelował papież w rozważaniu przed południową modlitwą „Anioł Pański”. Była ona transmitowana przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Zapraszamy na transmisję Mszy dla rodzin z dziećmi

13 godzin 49 minut temu
- Będzie to Msza św. tak przygotowana, by dzieci mogły w niej lepiej uczestniczyć - zaprasza ks. Jarosław Ogrodniczak, proboszcz parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich, skąd o 11.00 będziemy transmitować Eucharystię.

Nie żyje Krzysztof Penderecki

14 godzin 4 minuty temu
W niedzielę nad ranem zmarł w Krakowie wybitny kompozytor Krzysztof Penderecki. Miał 86 lat.

Przyjaciel w biedzie

16 godzin 49 minut temu
„Choroba ta nie zmierza ku śmierci, ale ku chwale Bożej, aby dzięki niej Syn Boży został otoczony chwałą”.

Miejsce rozkładu

sob., 03/28/2020 - 23:36
#EwangeliarzOP ll 29 marca 2020 ll J 11, 1-45

Bóg Zbawicielem, pełnym miłosierdzia

sob., 03/28/2020 - 23:36
Słowo o Psalmach: Ps 130

Ministerstwo Zdrowia: 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

sob., 03/28/2020 - 19:46
Zmarła kolejna, 18. osoba zakażona koronawirusem, jednocześnie potwierdzono 157 nowych przypadków zakażenia - poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie odnotowano do tej pory 1638 zachorowań.

Stwórzmy galerię domowych liturgii!

sob., 03/28/2020 - 19:29
Zróbcie zdjęcie swojej rodzinnej liturgii i prześlijcie do nas - podzielmy się liturgią, umocnijmy się nawzajem!

Przewodniczący Episkopatu prosi o wyrozumiałość wobec obostrzeń i wzywa do solidarności

sob., 03/28/2020 - 18:36
W przesłaniu na piątą niedzielę Wielkiego Postu abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, prosi o wyrozumiałość wobec obostrzeń, które wiążą się ze stanem epidemii koronawirusa oraz apeluje o solidarność.

Trzecia niedziela w domu

sob., 03/28/2020 - 18:27
Jesteś mamą albo tatą? Zostajesz w niedzielę (29 marca) w domu z dziećmi? Przygotuj liturgię domową. Jak? Spróbuję pomóc.

Ziarna Słowa – Praca nad mową

sob., 03/28/2020 - 18:26
Cykl krótkich audycji prezentujących nauczanie Jana Pawła II.

Caritas Europa apeluje o ewakuację obozów dla uchodźców

sob., 03/28/2020 - 18:21
Ponad 42 tys. osób znajduje się w pułapce, w przepełnionych obozach.

O. Sabé: epidemia byłaby dla Syrii katastrofą

sob., 03/28/2020 - 18:18
W Syrii, w ubiegłą niedzielę został potwierdzony pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem.

Przebudzeni do życia

sob., 03/28/2020 - 17:59
Propozycja rekolekcji dla młodzieży w świetle ewangelicznej sceny wskrzeszenia młodzieńca z Nain (Łk 7, 11-17) oraz Orędzia Franciszka na XXXV Światowy Dzień Młodzieży 2020.