Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 22 minuty 41 sekund temu

Bielan: Fregaty z Australii są szybkim, choć nie idealnym rozwiązaniem

1 godzina 14 minut temu
Zakup fregat z Australii nie jest dla Polski idealnym rozwiązaniem; jest natomiast rozwiązaniem stosunkowo szybkim - ocenił we wtorek wicemarszałek Senatu Adam Bielan. Dodał, że ostateczną decyzję w sprawie ich pozyskania podejmie rząd.

Franciszek w Dublinie: Papieska wizyta po 40 latach

3 godziny 39 minut temu
Dzisiaj w Dublinie rozpoczyna się IX. Światowe Spotkanie Rodzin, które będzie przebiegać pod hasłem „Ewangelia rodziny: radość dla świata”. W dniach 25-26 sierpnia weźmie w nim udział papież Franciszek. Będzie to jego 24. podróż zagraniczna w czasie pontyfikatu.

Pan od gór

9 godzin 8 minut temu
Jego pasja to aktywność fizyczna. Od jakiegoś czasu łączy ją z pomaganiem podopiecznym Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. To dla nich wyruszył w daleką drogę, by zdobyć dwa pięciotysięczniki Kaukazu.

Najważniejsze jest pragnienie

9 godzin 8 minut temu
38. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. W niedzielę (5 sierpnia) podczas Mszy św. w Siemysłowie 8-letni Maciek przyjął po raz pierwszy do swego serca Pana Jezusa.

5 milionów kroków

9 godzin 8 minut temu
O spotkaniach w drodze, kubku gorącej herbaty i nadziei opowiada Przemysław Siemieniec z Bytomia.

Hymn Mojżesza

14 godzin 53 minuty temu
Słowo o Psalmach: Pwt 32

Nie chodzi o odkurzenie

14 godzin 53 minuty temu
#EwangeliarzOP | 21 sierpnia 2018 | (Mt 19, 23-30)

O. Żak: Papieski list wsparciem i pomocą

pon., 08/20/2018 - 22:06
Papież Franciszek w reakcji na raport z Pensylwanii napisał "List do Ludu Bożego", który dziś podano do publicznej wiadomości. Dla Radia Watykańskiego skomentował go o. Adam Żak SJ.

Abp Martin: nie wystarczy powiedzieć „przepraszam”

pon., 08/20/2018 - 21:54
Metropolita Dublina abp Diarmuid Martin ma nadzieję, że podczas wizyty w Irlandii papież Franciszek będzie mówił wprost o nadużyciach seksualnych księży.

Caritas Polska przekazała 100 tys. zł na pomoc dla ofiar pożarów w Grecji

pon., 08/20/2018 - 21:52
Obecnie największe potrzeby to zapewnienie schronienia, ale również pomocy psychologicznej – mówi Krzysztof Iwiński, koordynator projektów zagranicznych Caritas Polska.

Dublin gotowy na przyjęcie rodzin z całego świata

pon., 08/20/2018 - 21:08
W Dublinie wszystko jest już zapięte na ostatni guzik przed rozpoczynającym się jutro Światowym Spotkaniem Rodzin. „Liczymy, że da ono nowy impuls dla duszpasterstwa rodzin i przypomni o fundamentalnym znaczeniu rodziny dla przyszłości świata” – mówi ks. Alexandre Awi Mello. Jest on sekretarzem Dykasterii ds. Laikatu, Rodziny i Życia, która przygotowała to światowe wydarzenie.

Papież: bez Boga żadna rewolucja nie może zadowolić człowieka

pon., 08/20/2018 - 18:46
Wiara zakłada zawsze pragnienie przemiany historii. Chrześcijanin nie może zrezygnować z marzeń o lepszym świecie. Papież Franciszek przypomina o tym w przesłaniu na Mityng Przyjaźni Między Narodami, który trwa we włoskim Rimini.

Od wtorku nowe przepisy w walce z dopalaczami

pon., 08/20/2018 - 17:20
Od wtorku walka z dopalaczami ma być skuteczniejsza. Tego dnia zaczną obowiązywać przepisy mówiące, że za posiadanie znacznych ilości dopalaczy grozić będzie do trzech lat więzienia, a za handel nimi do 12 lat.

Papież wzywa do modlitwy i pokuty za grzechy ludzi Kościoła

pon., 08/20/2018 - 12:44
Franciszek reaguje na raport na temat przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchownych w Pensylwanii.

List papieża Franciszka do Ludu Bożego

pon., 08/20/2018 - 12:38
"Wymiar i wielkość wydarzeń wymaga przyjęcia odpowiedzialności w sposób globalny i wspólnotowy. (...) Dziś jako lud Boży jesteśmy wezwani, by wziąć na siebie ból naszych braci zranionych na ciele i na duszy."

Prezydent Gdańska: Wojsko na Westerplatte będzie

pon., 08/20/2018 - 12:14
Będzie wojsko, wojsko zawsze miało być - powiedział w poniedziałek w "Radiu Gdańsk" prezydent Gdańska Paweł Adamowicz odnosząc się do programu uroczystości 1 września na Westerplatte dla uczczenia 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Wszystko co powie

pon., 08/20/2018 - 10:56
Maryja jest zapowiedzią naszego losu. Jeśli Jej wzorem będziemy mówili Bogu "tak".

Talibowie uprowadzili co najmniej 100 osób

pon., 08/20/2018 - 09:36
Talibowie zorganizowali w poniedziałek zasadzkę w prowincji Kunduz na północy Afganistanu i wzięli jako zakładników co najmniej 100 osób, w tym kobiety i dzieci - poinformowali przedstawiciele władz. Do zdarzenia doszło w pierwszym dniu obowiązywania rozejmu.

"Podtrzymać pamięć o zbrodniach nazistów"

pon., 08/20/2018 - 07:26
Przed poniedziałkową wizytą w byłym niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas zaapelował o podtrzymanie pamięci o zbrodniach narodowego socjalizmu dla przyszłych pokoleń.

Ksiądz ma być mostem

pon., 08/20/2018 - 06:36
Mostem prowadzącym wiernych do Boga.