Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 19 minut 9 sekund temu

Premier Katalonii ostro o działaniach rządu w Madrycie

4 godziny 51 minut temu
Plany premiera Hiszpanii Mariano Rajoya wobec Katalonii to "atak na demokrację", a Katalończycy nie mogą zaakceptować nielegalnych środków hiszpańskiego rządu, by rządzić regionem bezpośrednio z Madrytu - powiedział w sobotę szef rządu Katalonii Carles Puigdemont.

Andrej Babisz: Grupa Wyszehradzka potrzebuje nowych sojuszników

5 godzin 4 minuty temu
"Grupa Wyszehradzka musi znaleźć nowych sojuszników. Potrzebujemy Austrii i innych krajów" - powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters Andrej Babisz, którego partia ANO wygrała, według wstępnych wyników, wybory parlamentarne w Czechach.

Dwa włoskie regiony też organizują referenda

5 godzin 11 minut temu
W dwóch regionach Włoch, Lombardii i Wenecji Euganejskiej, niedziela jest dniem referendum konsultacyjnego na temat ich większej autonomii. Rozpisały je władze regionalne, wywodzące się z Ligi Północnej. Do głosowania uprawnionych jest 12 milionów osób.

Światełka w tunelu

7 godzin 21 minut temu
Czy w kraju kapliczek poświęconych Kim Ir Senowi, obozów pracy dla zaniedbujących czyszczenie portretów Kim Dzong Ila i niepłaczących na widok Kim Dzong Una oraz kary śmierci za wyznawanie „obcego Boga” można mówić o rosnącej liczbie chrześcijan?

Honor totalnej opozycji

9 godzin 21 minut temu
Chrystus demaskuje postawę swoich przeciwników kilkoma ważnymi określeniami, które św. Mateusz zapisał po grecku.

Krzyż inspiracją

13 godzin 21 minut temu
Kiedy szwajcarski artysta Charles Gleyre w 1845 roku wystawił ten obraz na paryskim Salonie, najbardziej prestiżowej wystawie sztuki w ówczesnym świecie, krytycy uznali, że to wzór dobrego malarstwa religijnego.

System ostrzegawczy

13 godzin 21 minut temu
Ewangeliarz OP - 22 października 2017 - (Mt 22, 15-21)

Matko Kościoła

13 godzin 36 minut temu
Maryjny modlitewnik (22).

#Bedeker różańcowy

sob., 10/21/2017 - 22:36
Tajemnica Przemienienia Pańskiego.

W niedzielę okazja do wsparcia misjonarzy

sob., 10/21/2017 - 20:41
Przypadający jutro Światowy Dzień Misyjny to okazja do modlitwy i materialnego wsparcia misjonarzy. A tych na całym świecie pracuje 350 tys., z czego 2023 to Polacy.

Noble polskiej dobroczynności przyznane

sob., 10/21/2017 - 20:26
W sobotę, 21 października, rozdano Nagrody Ubi Caritas, które honorują działania charytatywne na rzecz ubogich w Polsce i na świecie. Coroczna gala to ogólnopolska inicjatywa ekumeniczna Caritas Polska, prawosławnego Eleos i dwóch ewangelickich Diakonii.

Moim powołaniem jest być apostołem – mówiła św. Teresa

sob., 10/21/2017 - 20:01
W sanktuarium w Lisieux trwają obchody 20. rocznicy ogłoszenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus doktorem Kościoła.

Beatyfikacja w Barcelonie

sob., 10/21/2017 - 19:01
W stolicy Katalonii zostało wyniesionych do chwały ołtarzy 109 klaretynów, męczenników za wiarę w okrutnych prześladowaniach w latach 1936-1937, podczas hiszpańskiej wojny domowej.

Zwycięstwo liberałów

sob., 10/21/2017 - 18:34
Ze wstępnych częściowych wyników głosowania wynika, że centroprawicowy ruch ANO wygrał wybory do czeskiej Izby Poselskiej. Partia Andreja Babisza prowadzi z rezultatem 30,5 proc.

Co dalej z Katalonią?

sob., 10/21/2017 - 18:27
Carles Puigdemont zagroził zwołaniem w regionalnym parlamencie głosowania ws. ogłoszenia niepodległości regionu. Rzecznik katalońskiego rządu zapowiedział, że w sobotę wieczorem Puigdemont wygłosi przemówienie nadawane przez telewizję.

Rating w górę?

sob., 10/21/2017 - 15:42
Agencja S&P doceniła dobrą sytuację gospodarczą Polski i stan naszych finansów publicznych. Ekonomiści twierdzą, że możliwe będzie podniesienie ratingu bądź jego perspektywy.

Papież o niepełnosprawnych

sob., 10/21/2017 - 14:54
Franciszek: Wciąż zbyt silna jest w powszechnej mentalności postawa odrzucenia sytuacji niepełnosprawności, jakby uniemożliwiała ona bycie szczęśliwym i realizowanie siebie. Świadczy o tym tendencja eugeniczna, by eliminować dzieci nienarodzone, mające jakąś formę niedoskonałości.

Katolicki obraz Marcina Lutra

sob., 10/21/2017 - 14:33
Ks. prof. Piotr Jaskóła: Pierwszym papieżem, który po 450 latach wymienił nazwisko Lutra, był Jan Paweł II.

Paliusz dla abpa Jędraszewskiego

sob., 10/21/2017 - 13:39
Ceremonia nałożenia paliusza zastępcy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, metropolicie krakowskiemu abp Markowi Jędraszewskiemu, odbędzie się w niedzielę w katedrze na Wawelu.

Zofia Wojtas laureatką Nagrody Głównej "Miłosiernego Samarytanina"

sob., 10/21/2017 - 13:36
Diakonia Polska od 2007 r. przyznaje nagrody „Miłosiernego Samarytanina” w uznaniu za zaangażowanie na rzecz pracy diakonijnej, pomocy bliźniemu oraz za „samarytańskie serce”.