Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 13 minut 49 sekund temu

Papież podziękował za "dobro duchowe" KUL

1 godzina 2 minuty temu
Papież Franciszek podziękował za "dobro duchowe", jakie powstało na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Na audiencji generalnej w Watykanie była w środę delegacja uczelni, obchodzącej stulecie założenia i 70-lecie tamtejszego duszpasterstwa akademickiego.

W walce ze złem możemy liczyć na Bożą pomoc

1 godzina 3 minuty temu
Na znaczenie pomocy Boga i Kościoła w walce ze złem wskazał Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Andrzej Duda: Alfie, modlimy się za ciebie i twoje wyzdrowienie!

1 godzina 35 minut temu
Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie cierpiącego na poważne uszkodzenie mózgu 2-letniego Alfie Evansa, którego brytyjscy lekarze chcą odłączyć od aparatury podtrzymującej oddychanie. "Alfie Evans musi zostać ocalony, modlimy się za ciebie i twoje wyzdrowienie!" - napisał po angielsku na Twitterze prezydent Duda.

God Save Alfie Evans

3 godziny 16 minut temu
Okaż swoją solidarność z Alfie Evansem. Przyjdź i zapal świeczkę.

W duchu 8 Marca

3 godziny 37 minut temu
Marek Jurek o stanowisku Joanny Lichockiej ws. projektu "Zatrzymaj aborcję".

Akcja "Berlin nosi jarmułkę"

3 godziny 42 minuty temu
Po niedawnej napaści w Berlinie na Żydów w jarmułkach, przewodniczący Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster przestrzega przed noszeniem tego nakrycia głowy przez pojedynczych ludzi w dużych miastach niemieckich, w obawie przed aktami antysemityzmu.

Czy świat powstał w 6 dni?

4 godziny 15 minut temu
5 minut dla Pisma Świętego.

Co najmniej 18 ofiar śmiertelnych ataku na kościół katolicki

5 godzin 25 minut temu
Co najmniej 18 osób zginęło we wtorek podczas ataku uzbrojonych napastników na kościół katolicki w środkowej Nigerii. Jak poinformowały miejscowe władze, wśród zabitych jest dwóch księży.

Rodzice Alfiego walczą dalej

5 godzin 36 minut temu
Rodzice niespełna dwuletniego Alfiego Evansa złożyli odwołanie od decyzji sądu, który we wtorek odrzucił ich wniosek o zgodę na przewiezienie chłopca do Włoch w celu dalszego podtrzymywania jego życia - poinformowała w środę nad ranem brytyjska agencja PA.

"Składamy uczciwą propozycję"

5 godzin 46 minut temu
Postulat zrównania renty socjalnej z rentą z tytułu całkowitej niezdolności do pracy jest zgłaszany od lat; my składamy uczciwą propozycję - powiedziała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Bezpieczna bankowość elektroniczna

7 godzin 31 minut temu
Internetowa obsługa konta jest wygodna i bezpieczna – pod warunkiem, że będziemy znać i stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Bóg przemówił trzy razy

7 godzin 31 minut temu
– Miejscowi ludzie wiedzą, że tutaj jest mój dom, a ja jestem dla nich całym sercem. Jeśli umrę w Tanzanii, chcę być pochowany przy kościele w Kiabakari – mówi ks. Wojciech Kościelniak.

Nie było czasu jeść

7 godzin 31 minut temu
Jubileusz 50-lecia kapłaństwa ks. Aleksander świętował w Anglii i w Polsce. Trzy lata później przyszedł czas na obchody 50-lecia pobytu w Anglii, które niemal zbiegły się z powrotem do ojczyzny.

Niewiara

12 godzin 16 minut temu
EwangeliarzOP | 25 kwietnia 2018 | (Mk 16,15-20)

Bóg jest wierny

12 godzin 16 minut temu
Słowo o Psalmach: Ps 89.

Nie pozwolono Alfie Evansowi polecieć do Rzymu

wt., 04/24/2018 - 21:46
Jak podaje portal Lifesitenes.com, sąd w Manchesterze nie zgodził się na przewiezienie Alfie Evansa do watykańskiej kliniki pediatrycznej Bambino Gesu, gdzie miałoby być kontynuowane jego leczenie.

Bóg jest poetą

wt., 04/24/2018 - 20:52
Włoska wersja wywiadu Woltona z papieżem.

Przyniósł światu promień miłosierdzia

wt., 04/24/2018 - 20:50
Konferencja o Janie Pawle II.

Odrzucajmy zło, otwierajmy się na Ducha Świętego

wt., 04/24/2018 - 20:43
W czasie Mszy w kaplicy Domu św. Marty Papież reflektował nad zachowaniami człowieka względem natchnień Ducha Świętego.

Alfie Evans wciąż walczy o życie

wt., 04/24/2018 - 17:56
Dwulatek oddycha od prawie 19 godzin.