Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 16 minut 11 sekund temu

70 lat temu zmarł kard. August Hlond

1 godzina 33 minuty temu
Dziś, 22 października przypada 70. rocznica śmierci kard. Augusta Hlonda, Prymasa Polski. W maju br. papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności jego cnót. Do beatyfikacji potrzebny jest uznany przez Kościół cud dokonany za wstawiennictwem Augusta Hlonda.

Skamielina

3 godziny 18 minut temu
Turyści z całego świata słuchają w Gori opowieści o przywódcy, który pokonał Hitlera i przywrócił światu pokój. Dlaczego Gruzini – naród boleśnie doświadczony przez stalinizm – kultywują pamięć o Stalinie?

Ipsos: PiS wygrało wybory na wsi, Koalicja Obywatelska - w większych ośrodkach

5 godzin 14 minut temu
PiS odnotowało najwyższe poparcie wśród mieszkańców wsi i małych miast; z kolei Koalicja Obywatelska dominuje w największych ośrodkach - wynika z sondażu exit poll zrealizowanego przez Ipsos.

W ciemno!

5 godzin 34 minuty temu
Im bliżej Boga, tym ciemniej – doskonale wiedzieli o tym ci, którzy spotkali twarzą w twarz Tego, który sam jest światłością, ale by nas nie porazić, „przywdział mrok niby zasłonę wokół siebie”.

Głupota

11 godzin 34 minuty temu
#EwangeliarzOP | 22 października 2018 | (Łk 12, 13-21)

Pan jest dobry, Jego łaska na wieki

11 godzin 34 minuty temu
Słowo o Psalmach: Ps 100.

Patronem dnia jest św. Jan Paweł II

Co o nim wiemy?

Sondażowe wyniki wyborów samorządowych

ndz., 10/21/2018 - 21:36
W wyborach do sejmików wojewódzkich w skali kraju: PiS - 32,3 proc. ; Koalicja Obywatelska -24,7 proc.; PSL - 16,6 proc. ; Kukiz'15 - 6,3 proc.; Bezpartyjni Samorządowcy - 6,3 proc.; SLD-Lewica Razem - 5,7 proc. - sondaż Ipsos.

Wierni w Polsce bardzo hojni dla dzieła misyjnego Kościoła

ndz., 10/21/2018 - 21:14
Obchodzony dziś Światowy Dzień Misyjny rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Misyjny.

Ad maiora natus sum

ndz., 10/21/2018 - 18:48
Różaniec ze świętym Stanisławem Kostką. Rozważania powstały w związku z Rokiem Jubileuszowym 450. rocznicy jego narodzin dla nieba.

"Każdy ochrzczony wezwany do bycia misjonarzem"

ndz., 10/21/2018 - 17:26
Przypomina Abp Dal Toso.

Prezydent Duda na KUL: Niestabilność może stać się nową normą

ndz., 10/21/2018 - 15:37
W uroczystej inauguracji roku akademickiego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim wziął udział Prezydent RP, który wygłosił wykład inauguracyjny „Wyzwania dla Polski w stulecie odzyskania niepodległości”

Służba bliźnim najważniejszą drogą do Nieba

ndz., 10/21/2018 - 13:56
Do naśladowania Jezusa na drodze służby, „najważniejszej drodze prowadzącej do Nieba” zachęcił Ojciec Święty wiernych w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

"Służąc bliźnim można dojść do Nieba"

ndz., 10/21/2018 - 13:16
Do naśladowania Jezusa na drodze służby, „najważniejszej drodze prowadzącej do Nieba” zachęcił wiernych papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

"Kościół jest z natury misyjny"

ndz., 10/21/2018 - 12:46
„Kościół apostolski jest z natury misyjny” - przypomina bp Grzegorz Balcerek. Dzisiejsza niedziela to bowiem Światowy Dzień Misyjny, który w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Towarzyszy mu w tym roku hasło „Pełni ducha i posłani”. W tym roku Niedziela Misyjna jest szczególna, ponieważ rozpoczyna duchowe przygotowania do nadzwyczajnego miesiąca misyjnego, który papież Franciszek zaplanował w przyszłym roku.

Dziś Światowy Dzień Misyjny

ndz., 10/21/2018 - 09:16
Kościół po raz 92 obchodzi 21 października Światowy Dzień Misyjny. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Misyjny, który potrwa do 27 października. Przeżywamy go pod hasłem „Pełni ducha i posłani”.

Koniec złotej jesieni?

ndz., 10/21/2018 - 08:41
Jak informuje IMGW Skandynawia jest pod wpływem niżu znad Morza Norweskiego z układem frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu dominuje rozległy klin wyżowy związany z wyżem znad Atlantyku. Polska jest w zasięgu wspomnianego klina wyżowego. Z zachodu napływa chłodne i wilgotne powietrze polarne morskie.

Weź się starzej razem ze mną

ndz., 10/21/2018 - 06:36
O dzbanie ognia nad głową, kryzysie i nowych pocałunkach opowiadają Barbara i Mirosław Kańtorowie.

Odwrócenie porządku

ndz., 10/21/2018 - 06:36
W Kościele powinno być inaczej niż w świecie. Krzyż wywraca ziemską drabinkę kariery.

Pierwsza podróż do Afryki

ndz., 10/21/2018 - 06:36
Masowe nawrócenia z początków Kościoła w Rwandzie i Burundi przypisywane są wstawiennictwu św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tych krajach zakończyła się niedawno bezprecedensowa peregrynacja relikwii świętej patronki misji.