Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 5 minut 38 sekund temu

Przeszkody: Upór, pycha, samowystarczalność

2 godziny 48 minut temu
Dziś piąty dzień rekolekcji, które Papież Franciszek wraz ze swoimi współpracownikami odprawia w domu ojców paulistów w Aricci pod Rzymem.

Dzień ogólnopolskiej modlitwy za ŚDM

2 godziny 55 minut temu
Każdego 22. dnia miesiąca Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji zbliżającego się spotkania młodych w Panamie.

Bosnia Hercegowina, Kosowo: czas na rozminowanie

2 godziny 57 minut temu
Muszą też stawić czoła dziedzictwu, które wojna pozostawiła na ich ziemiach.

Izrael nie chce uchodźców

3 godziny 3 minuty temu
Siedmiu migrantów z Erytrei zostało aresztowanych wczoraj w Izraelu, gdyż nie chcieli opuścić tego kraju – podaje agencja Asia News.

Sudan Płd: kraj utknął w błędnym kole

3 godziny 7 minut temu
Prawie 7 lat po wywalczeniu niepodległości w Sudanie Południowym trwa wojna domowa i ogromny kryzys humanitarny.

Kard. Zenari: ufamy w broń modlitwy

3 godziny 24 minuty temu
Nowa fala przemocy dotyka naród syryjski.

Abp Ryś: Chrześcijaństwo to nie ideologia

4 godziny 26 minut temu
Chrześcijaństwo to nie ideologia; nie można redukować religii do deklaracji politycznej - grozi to przejściem z misji do walki, co jest sprzeczne z chrześcijaństwem - mówił w czwartek na spotkaniu z mediami metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

"Gurgacz" - kapelan wyklętych

7 godzin 36 minut temu
Ksiądz Władysław Gurgacz, kapelan „podziemnego” oddziału, został zamordowany 14 września 1949 r. na mocy wyroku komunistycznego sądu. Na ekrany kin 2 marca wejdzie fabularyzowany dokument o tej niezwykłej postaci.

Papież: Retuszowanie swego wizerunku sprawia, że człowiek staje się fake'iem

8 godzin 35 minut temu
Papież Franciszek przestrzegł młodzież przed nieustannym retuszowaniem swego wizerunku i chowaniem się za maskami i fałszywymi tożsamościami. Ludzie wtedy "stają się fake'iem"- ostrzegł w orędziu na 33. Światowy Dzień Młodzieży w Niedzielę Palmową 25 marca.

Rok 2017 był najbardziej dramatyczny dla chrześcijan w Indiach od 10 lat

8 godzin 51 minut temu
Rok 2017 był najbardziej dramatycznym rokiem dla chrześcijan w Indiach od 10 lat - czytamy w raporcie indyjskiej organizacji ewangelickiej opublikowanym przez agencję Asia News.

Wezwałem Cię po imieniu

9 godzin 6 minut temu
Orędzie papieża Franciszka na XXXIII Światowy Dzień Młodzieży (25.03.2018).

Módl się i pość w intencji krajów nękanych wojną!

9 godzin 48 minut temu
O modlitwę i post w intencji nękanych konfliktami zbrojnymi Demokratycznej Republiki Konga oraz Sudanu Południowego zaapelował w komunikacie na Dzień Modlitwy i Postu w Intencji Pokoju przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur.

Wygrali z Facebookiem

10 godzin 42 minuty temu
Mały włoski portal internetowy dla amatorów wspinaczek górskich Climbook wygrał batalię z Facebookiem. Amerykański gigant domagał się jego zamknięcia z powodu użycia słowa "book" w nazwie. Uznano jednak, że nie ma ryzyka pomylenia obu tych portali.

Kard. Sturla: Nie trzeba wstydzić się bycia katolikiem

11 godzin 15 minut temu
Urugwajski kardynał Daniel Sturla zaapelował do wiernych, aby nie wstydzili się bycia katolikami. Arcybiskup Montevideo odnotował, że we współczesnym świecie niektóre środowiska nie akceptują ludzi Kościoła. Stwierdził, że nie należy jednak popadać w kompleksy z powodu ataków i dyskryminacji, ale cieszyć się z bycia chrześcijaninem.

W Nim nie ma potępienia

13 godzin 10 minut temu
Do posłuchania: Good God ft. ks. Krzysztof Kralka.

Nigeria: Armia odbiła 76 dziewczynek porwanych po ataku Boko Haram

14 godzin 9 minut temu
Nigeryjska armia uratowała w środę 76 uczennic i odnalazła ciała dwu innych - wynika z informacji lokalnych władz. Potwierdziła je trójka rodziców. 91 dziewczynek uznano za zaginione po poniedziałkowym ataku Boko Haram. Wciąż nieznany jest los 13 uczennic.

Lawinowo rośnie liczba niezaszczepionych dzieci w Polsce

14 godzin 35 minut temu
W ostatnich latach znacznie wzrosła liczba przypadków odmowy przez rodziców i opiekunów zaszczepienia dzieci; w 2017 r. odnotowano 30 089 takich sytuacji, w 2010 roku było ich nieco ponad 3,4 tys. - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny.

Miejsce, które łączy dwa światy

16 godzin 52 minuty temu
Zależało im na tym, by była to namiastka domu. Czas choroby i odchodzenia to taki moment, kiedy nikt nie chce być sam i spoglądać na biel kafelków. Puławskiemu Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum” udało się stworzyć miejsce, które nie tylko łagodzi ból, ale i dba o jakość życia. Do końca.

Miłosierdzie jest spotkaniem

16 godzin 52 minuty temu
Kolejna rocznica objawień Pana Jezusa Miłosiernego w Płocku jest jak wielkopostna zaprawa, abyśmy nie zapomnieli o tym, co najważniejsze w naszej wierze.

Z Kodnia do Kokotka

19 godzin 52 minuty temu
Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA już czeka na wielki Festiwal Życia dla młodych z całego województwa śląskiego. - Bomba medialna dopiero będzie! - zapowiada o. Tomasz Maniura OMI.