Informacje z życia Kościoła

Zaktualizowano: 20 minut 51 sekund temu

Tusk: liczymy na jednoznaczne poparcie USA dla UE

3 godziny 21 minut temu
Liczymy na jednoznaczne poparcie USA dla zjednoczonej Europy - powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk po spotkaniu z amerykańskim wiceprezydentem Mike'iem Pence'em. Podkreślił, że przeciwdziałanie dezintegracji Zachodu jest we wspólnym interesie.

W planie pokojowym dla Ukrainy dzierżawa Krymu?

3 godziny 23 minuty temu
Przedstawiony prezydentowi USA alternatywny plan pokojowy dla Ukrainy, w opracowanie którego zaangażowany był ukraiński deputowany, zawiera m.in. propozycję referendum w sprawie wydzierżawienia Krymu Rosji na 50-100 lat - pisze w poniedziałek "New York Times".

Papież odwiedzi w maju Genuę

4 godziny 32 minuty temu
Papież Franciszek odwiedzi 27 maja Genuę. W trakcie jednodniowej wizyty spotka się m. in. z duchowieństwem, robotnikami i młodzieżą.

Sąd zrehabilitował uczestników "wydarzeń bydgoskich" z 1956 r.

5 godzin 21 minut temu
Sąd Okręgowy w Bydgoszczy stwierdził nieważność wyroku sądu PRL, który skazał pięć osób na kary do 6 lat więzienia za udział w proteście z listopada 1956 r., kiedy w mieście m.in. spalono urządzenie zagłuszające Radio Wolna Europa.

Bochenek: Premier już normalnie pracuje

5 godzin 31 minut temu
Premier Beata Szydło normalnie już pracuje, we wtorek poprowadzi obrady Rady Ministrów - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik rządu Rafał Bochenek. Dodał, że szefowa rządu spotka się z dziennikarzami na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

"Rzeczpospolita": Małe firmy zapłacą mniej na ZUS

9 godzin 12 minut temu
Nowa ulga w składkach na ubezpieczenia społeczne ma dotyczyć małych firm o przychodach do 5 tys. zł na miesiąc - pisze "Rzeczpospolita".

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

9 godzin 22 minuty temu
Od 20 do 26 lutego potrwa coroczny Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W całym kraju bezpłatnych porad będą udzielać prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Bohater tata

10 godzin 22 minuty temu
O przygodach w domowym zaciszu, wiewiórce Cecylii i bardzo poważnej groźbie syna opowiada aktor, lider zespołu Kanaan Kuba Kornacki.

Co różni opony zimowe od letnich?

10 godzin 22 minuty temu
Kto wymyślił pasy bezpieczeństwa?

Mamy kościół, dajcie księdza

10 godzin 22 minuty temu
Nawet gdy w wieżę trafił sowiecki granat, radoszowiki nie uciekli ze świątyni, a „nabożeństwo zostało pospiesznie dokończone”... Fascynujące dzieje parafii zostały opisane.

Z pierścionkiem do Afryki

10 godzin 22 minuty temu
Znają się od podstawówki. Obie pochodzą z Wodzisławia Śląskiego, obie studiują medycynę w Katowicach i obie działają w wolontariacie misyjnym. W tym samym, do którego należała zamordowana w Boliwii Helena Kmieć.

Za długo

ndz., 02/19/2017 - 23:51
Ewangeliarz OP - 20 lutego 2017 - (Mk 9, 14-29)

Papież w kolejnej rzymskiej parafii

ndz., 02/19/2017 - 20:06
Parafię św. Marii Józefy od Serca Jezusowego. liczącą ok. 20 tys. mieszkańców, zamieszkują przede wszystkim młode rodziny.

Nie żyje ks. prof. Wincenty Myszor

ndz., 02/19/2017 - 17:43
Miał 75 lat. Był profesorem zwyczajnym nauk humanistycznych, wybitnym patrologiem, koptologiem i znawcą tekstów gnostyckich.

Święci żyją tak blisko nas...

ndz., 02/19/2017 - 15:21
- Tajemnica i wartość męczeńskiej śmierci Helenki są znane w pełni tylko Bogu, ale my, patrząc oczami wiary, mamy pewność, że warto pięknie żyć - mówił w drugim dniu pogrzebu Heleny Kmieć ks. Franciszek Ślusarczyk.

W 75-lecie Armii Krajowej uczczono pamięć jej żołnierzy

ndz., 02/19/2017 - 13:57
Uroczystości upamiętniające przekształcenie Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, do którego doszło 14 lutego 1942 r., odbyły się w Warszawie. Wieńce przed Grobem Nieznanego Żołnierza złożyli m.in. weterani AK, przedstawiciele władz państwowych i harcerze.

350 tys. dzieci w pułapce w zachodnim Mosulu

ndz., 02/19/2017 - 12:57
Około 350 tysięcy dzieci znajduje się w pułapce w zachodniej części Mosulu, która kontrolowana jest przez Państwo Islamskie (IS) i na którą w niedzielę siły irackie przypuściły kontrofensywę - informuje brytyjska organizacja pozarządowa Save the Children.

"Także wróg jest osobą ludzką, stworzoną na obraz Boga..."

ndz., 02/19/2017 - 12:46
„Zemsta nigdy nie prowadzi do rozwiązania konfliktów” – mówił Papież Franciszek w rozważaniu na Anioł Pański prezentując jedną z najbardziej rewolucyjnych, jak zaznaczył, zasad chrześcijaństwa.

Zemsta nigdy nie prowadzi do rozwiązania konfliktów

ndz., 02/19/2017 - 12:46
Wolno nam szukać sprawiedliwości - stwierdził papież Franciszek na Anioł Pański.

Jutro MON ogłosi przetarg na śmigłowce

ndz., 02/19/2017 - 11:26
W najbliższy poniedziałek ogłoszony ma zostać przetarg na zakup 16 śmigłowców dla wojsk specjalnych, ale Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje już kolejne postepowanie, tym razem na zakup śmigłowców stricte transportowych - poinformował w niedzielę wiceszef MON Bartosz Kownacki w audycji "Śniadanie w Radiu Zet".