Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 31 minut 22 sekundy temu

Znany watykanista dyrektorem w watykańskiej dykasterii

6 godzin 7 minut temu
Ojciec Święty mianował znanego watykanistę, dr. Andreę Torniellego dyrektorem Wydziału ds. Wydawnictw Departamentu Komunikacji.

Franciszek: Człowiek marzeń chodzący po ziemi

6 godzin 11 minut temu
Na przykład św. Józefa, towarzyszącego Jezusowi w milczeniu, człowieka marzeń, mocno kroczącego po ziemi wskazał Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty w Watykanie.

Dobra polityka służy pokojowi

7 godzin 20 sekund temu
Orędzie papieża Franciszka na Światowy Dzień Pokoju (1 stycznia 2019).

ONZ wzywa Serbię i Kosowo do unikania eskalacji oraz do dialogu

11 godzin 32 minuty temu
Zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. operacji pokojowych Jean Pierre Lacroix wskazał w poniedziałek na pogarszające się relacje Serbii z Kosowem w następstwie decyzji Prisztiny o utworzeniu regularnej armii. Wezwał strony do unikania eskalacji i przystąpienia do dialogu.

"Zimna wojna" Pawlikowskiego na shortliście do Oscarów

12 godzin 11 minut temu
"Zimna wojna" Pawlikowskiego, "Komunia" Zameckiej i "Ayka" Dworcewooja na shortlistach do Oscarów

Rozejm w Jemenie zerwany po kilkunastu minutach

12 godzin 13 minut temu
Rozejm między walczącymi stronami w Jemenie, który wszedł w życie w portowym mieście Hudajda o północy czasu lokalnego w nocy z poniedziałku na wtorek, został zerwany już po kilkunastu minutach. Doszło do ponownej wymiany ognia między rebeliantami Hutu i siłami rządowymi.

Weź się wreszcie zachowaj jak facet... Czyli jak?

13 godzin 12 minut temu
– Ogromnym problemem jest to, że większość mężczyzn nie ma z kim pogadać o naprawdę ważnych sprawach – uważa ks. Przemek „Kawa” Kawecki.

Nie jesteśmy tu dla siebie

13 godzin 42 minuty temu
– Albo będziemy kapłanami na wzór Chrystusa, albo będziemy próbowali realizować jakieś inne kapłaństwo. Ale innego kapłaństwa niż Chrystusowe nie ma – podkreśla ks. dr Krzysztof Kinowski, rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego.

Jesteś na progu

pon., 12/17/2018 - 23:36
#EwangeliarzOP | 18 grudnia 2018 | (Mt 1, 18-24)

Błogosławiony niech będzie Pan, Bóg Izraela

pon., 12/17/2018 - 23:36
Słowo o Psalmach: Ps 72

Ojciec Adam w Taizé

pon., 12/17/2018 - 21:36
Wtorek 3. tygodnia Adwentu.

Indie: profanacja kościoła i ataki na chrześcijan

pon., 12/17/2018 - 20:08
Zbliżające się Boże Narodzenie i przygotowania do jego obchodów nie podobają się hinduistycznym ekstremistom.

Zebrano 575 ton żywności podczas zbiórki "Tak, POMAGAM!"

pon., 12/17/2018 - 20:08
W akcję zaangażowanych było prawie 30 tys. wolontariuszy.

Wigilie dla ubogich w całej Polsce

pon., 12/17/2018 - 20:07
Jak co roku w całej Polsce odbędą się wigilie oraz świąteczne obiady dla ubogich, chorych i potrzebujących. Świąteczne posiłki przygotowują diecezjalne Caritas, zakony, parafie, wspólnoty oraz urzędy miejskie.

Trudna autokefalia dla Ukrainy

pon., 12/17/2018 - 20:06
Konstantynopol zadowolony, cerkiew rosyjska karzę nieposłusznych biskupów.

Pogrzeb Jolanty Szczypińskiej

pon., 12/17/2018 - 16:52
W Słupsku pożegnano zmarłą 8 grudnia słupszczankę Jolantę Szczypińską. W ceremonii wzięli udział najwyżsi rangą urzędnicy państwowi na czele z prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Co zrobić z nieużywanym kościołem? Watykan opublikował instrukcję

pon., 12/17/2018 - 15:21
W przypadku kościołów, które zostały porzucone lub straciły swoje symboliczne znaczenie, ich desakralizacja jest jak najbardziej możliwa, ale nigdy nie jest dopuszczalna ich profanacja – stwierdził kard. Gianfranco Ravasi, prezentując opublikowany dziś dokument Papieskiej Rady ds. Kultury na temat zbywania i nowego przeznaczenia kościołów.

Papież: Kara śmierci jest sprzeczna z Ewangelią i nieludzka

pon., 12/17/2018 - 15:04
Uciekanie się do kary śmierci jest nieludzkie, to "kara sprzeczna z Ewangelią" - to słowa papieża Franciszka z przesłania przekazanego podczas audiencji w poniedziałek dla delegacji Międzynarodowej Komisji Przeciwko Karze Śmierci.

Bez sprawiedliwości po latach

pon., 12/17/2018 - 12:15
Gdynianie uczcili pamięć o masakrze Grudnia '70 w porannej uroczystości przy pomniku ofiar. Jak co roku wołano o sprawiedliwość, osądzenie i ukaranie winnych tragedii.

Dziesięciu kardynałów utraci prawa wyborcze w 2019 r.

pon., 12/17/2018 - 12:13
W przyszłym roku 10 purpuratów, członków Kolegium Kardynalskiego (w tym dwóch Polaków) ukończy 80 lat, a tym samym utraci prawo udziału w ewentualnym konklawe.