Informacje z życia Kościoła

Mikromedytacje muzyczne #7

Misja Baranka i misja Ducha

6 godzin 4 minuty temu
Jeśli Kościół przestaje wskazywać na Jezusa, jeśli jakiekolwiek inne cele, nawet szlachetne, przesłaniają ten pierwszy zasadniczy, wówczas traci rację bytu.

Obcy współtworzyli elity państwa piastowskiego

6 godzin 4 minuty temu
Czterej wojownicy pochowani z bogatymi darami grobowymi w centralnej części cmentarzyska w Ciepłem (Pomorskie) pochodzili ze Skandynawii - wykazały specjalistyczne analizy. To dowód na to, że ludzie obcego pochodzenia współtworzyli elity państwa piastowskiego - sugerują naukowcy.

Nic nie mogę zrobić

sob., 01/18/2020 - 23:36
#EwangeliarzOP ll 19 stycznia 2020 ll J 1, 29-34

Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże

sob., 01/18/2020 - 23:36
Słowo o Psalmach: Ps 40

Nie tylko migranci, ale także łódź Kościoła

sob., 01/18/2020 - 17:54
Temat tegorocznego tygodnia modlitw o jedność chrześcijan: „Życzliwymi bądźmy” wybrali chrześcijanie z Malty.

Zmarła Maria Vingiani, pionierka ekumenizmu

sob., 01/18/2020 - 17:23
„Kościół traci ogarniętego pasją świadka drogi ekumenicznej” – tak o zmarłej wczoraj (17.01.) Marii Vingiani napisał przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch, kard. Gualtiero Bassetti.

86 proc. włoskich uczniów uczestniczy w lekcjach religii

sob., 01/18/2020 - 16:54
86 proc. włoskich uczniów uczestniczy w lekcjach religii. Episkopat Włoch wystosował w tej sprawie list do uczniów i rodziców. W tych dniach trwają bowiem zapisy na religię w przyszłym roku szkolnym.

Biskupi australijscy popierają projekt ustawy o zmianach klimatycznych

sob., 01/18/2020 - 16:47
Australijscy biskupi popierają projekt ustawy mającej na celu stworzenie krajowych ram działania w odpowiedzi na nagłe zmiany klimatyczne.

Magia w reklamie

sob., 01/18/2020 - 15:26
- Narcyzm jest słowem-kluczem do rozpoznania rzeczywistego sensu wielu reklam. W internetowych kampaniach reklamowych lansuje się dobrą zabawę, a nawet zabawę bez przerwy, czyli czysty hedonizm, jak i zaspokajanie własnych rozbudzonych potrzeb i samouwielbienie – pisze dla KAI dr Klaudia Cymanow-Sosin, z-ca dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, specjalista w media relations, komunikacji wizerunkowej i public relations

Benedykt XVI w pełnej jedności z Franciszkiem

sob., 01/18/2020 - 15:11
Papież-senior Benedykt XVI zapewnił 13 stycznia swego następcę, papieża Franciszka o pełnej jedności i solidarności – twierdzi Eugenio Scalfari. Założyciel lewicowego dziennika „La Repubblica” pisze, że we wtorek 14 stycznia rozmawiał z Ojcem Świętym.

Akcja Katolicka apeluje do wicepremiera Gowina ws. prof. Budzyńskiej

sob., 01/18/2020 - 12:51
Zarzuty wobec prof. Ewy Budzyńskiej, wpisują się kampanię zastraszania wykładowców akademickich, którzy podejmują intelektualną i rzeczową polemikę z tezami ideologii gender, promowanymi przez środowiska LGBTQ - stwierdza prezes Akcji Katolickiej Urszula Furtak. W liście do wicepremiera i Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prezes Akcji Katolickiej domaga się podjęcia działań na rzecz przywrócenia wiarygodności uniwersytetom.

Jedności chrześcijan potrzebuje cały świat

sob., 01/18/2020 - 12:36
Jedności chrześcijan potrzebuje nie tylko Kościół Chrystusowy, lecz cały współczesny świat - podkreśla w rozmowie z KAI bp Krzysztof Nitkiewicz, przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu.

Centralne obchody 23. Dnia Judaizmu

sob., 01/18/2020 - 12:15
Słowa z Księgi Wyjścia: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20,8) były mottem tegorocznych obchodów 23. Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce.

Kluczowe daty z historii ekumenizmu

sob., 01/18/2020 - 12:01
Pod hasłem „Życzliwi bądźmy”, zaczerpniętym z Dziejów Apostolskich (Dz 28,2), od 18 a 25 stycznia obchodzony jest na całym świecie – także w Polsce – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej okazji publikujemy kluczowe daty z historii Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

„Życzliwymi bądźmy!” – dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

sob., 01/18/2020 - 07:28
Pod hasłem „Życzliwymi bądźmy”, zaczerpniętym z Dziejów Apostolskich (Dz 28,2), od 18 a 25 stycznia obchodzony jest na całym świecie – także w Polsce – Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Wierni różnych Kościołów chrześcijańskich spotkają się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych wydarzeniach.

W Pakistanie skazano 87 islamistów za udział w protestach przeciw uniewinnieniu Asi Bibi

sob., 01/18/2020 - 07:19
Pakistański sąd skazał w piątek na kary po 55 lat więzienia 87 członków partii islamistycznej, którzy w 2018 r. wzięli udział w gwałtownych protestach przeciwko oczyszczeniu chrześcijanki Asi Bibi od zarzutu obrazy islamu, za co była pierwotnie skazana na śmierć.

Premier: Wydawało mi się, że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego

sob., 01/18/2020 - 07:14
Kolejne "rewelacje historyczne" w wydaniu rosyjskim; a wydawało mi się, że świat z Orwella skończył się wraz z upadkiem systemu komunistycznego - napisał w piątek późnym wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do dokumentów opublikowanych przez władze Federacji Rosyjskiej.

Batony i bułki dla osób prowadzących siedzący tryb życia

sob., 01/18/2020 - 06:36
Baton prebiotyczny dla osób prowadzących siedzący tryb życia i błonnikowe bułki, które pomagają pacjentom z otłuszczoną wątrobą opracowali szczecińscy naukowcy. Produkty mają się wkrótce znaleźć na półkach sklepowych.

Odpowiedzialność

sob., 01/18/2020 - 06:36
To chyba ulubione słowa każdego rodzica. Bądź odpowiedzialny!