Informacje z życia Kościoła

Subscribe to Kanał Informacje z życia Kościoła
Zaktualizowano: 7 minut 2 sekundy temu

Egipt: udaremniono kolejny zamach na kościół

28 minut 11 sekund temu
Egipska policja udaremniła zamach na kościół w Aleksandrii. Ujęto dwóch zamachowców-samobójców, którzy wczoraj mieli się wysadzić się w powietrze: pierwszy podczas liturgii w tłumie wiernych, a drugi już w czasie akcji ratunkowej.

Watykan: Jak pokonać przemytników ludzi?

29 minut 24 sekundy temu
„Przemieszczanie się ludności to realia naszych czasów i należy do tego podejść w sposób dalekowzroczny” – wskazał podsekretarz sekcji poświęconej migrantom w dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Nuncjusz w Syrii: w tę wojnę jest zaangażowanych wielu

31 minut 54 sekundy temu
Poszedłem do Papieża jako jego nuncjusz w Damaszku, ale także jako przedstawiciel 24 mln Syryjczyków, którzy apelują o pokój i wierzą, że Franciszek może im w tym pomóc – powiedział po wczorajszej audiencji w Watykanie kard. Mario Zenari.

Budujecie "kulturę życia"

33 minuty 48 sekund temu
Papież przyjął członków Włoskiego Sojuszu na rzecz Walki z Nowotworem.

Niemieccy biskupi sprzeciwiają się forsowaniu „małżeństw jednopłciowych”

1 godzina 48 minut temu
Abp Heiner Koch, przewodniczący komisji ds. małżeństwa i rodziny przypomniał w rozmowie z berlińską telewizją RBB jednoznaczne stanowisko episkopatu w tej sprawie. Otwarcie definicji małżeństwa na związki jednopłciowe byłoby jego zdaniem „przerwaniem długowiecznej tradycji” i jakościową zmianą w jego pojmowaniu.

Potężna modlitwa za Polskę i Europę

3 godziny 4 minuty temu
Trwają zapisy na rekolekcje "Jezus na Stadionie”. Organizatorzy spodziewają się kilkudziesięciu tysięcy osób.

Perły z listy UNESCO. Jedyna taka kalwaria

6 godzin 15 minut temu
Kalwaria Zebrzydowska stanowi "wyjątkowy pomnik kultury, w którym krajobraz posłużył jako rama symbolicznego przedstawienia pasji Chrystusa w formie kaplic i alej. Jest to więc krajobraz o wielkim pięknie i wielkiej wartości duchowej, w którym elementy natury i stworzone przez człowieka łączą się harmonijnie".

Ogołocenie, życie obietnicą, błogosławienie

6 godzin 29 minut temu
Na trzy wymiary życia chrześcijańskiego: ogołocenie, życie obietnicą i błogosławienie zwrócił uwagę papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.

Biskup uprowadzony. Watykan się niepokoi

6 godzin 39 minut temu
Stolica Apostolska wyraziła poważne zaniepokojenie z powodu usunięcia z jego siedziby biskupiej i braku wiadomości o losie biskupa Petera Shao Zhumin z Wenzhou w Chinach. Komunikat w tej sprawie opublikował rzecznik Stolicy Apostolskiej, Greg Burke.

Nie zabierajmy małych saren!

9 godzin 3 minuty temu
Lekarze weterynarii i leśnicy apelują, by nie zabierać małych saren znalezionych w głębokiej trawie. Zostawiają je tam matki, które co pewien czas wracają, by nakarmić potomstwo. Ludzie zabierają zwierzęta, bo myślą, że zostały porzucone.

Arystokratki z preinkaskiego grobowca

9 godzin 29 minut temu
Arystokratki, których szkielety znaleziono w preinkaskim grobowcu sprzed ponad 1200 lat w Peru, mogły być córkami lub wnuczkami imigrantek z różnych części imperium Wari - wynika z analiz chemicznych. Grobowiec odkryli Polacy w 2012 r.

Zatonął statek wycieczkowy, są ofiary śmiertelne

12 godzin 32 minuty temu
Co najmniej 9 osób nie żyje, a los 28 pozostaje nieznany po tym, jak w niedzielę na zbiorniku wodnym w pobliżu miasteczka Guatape w północno-zachodniej Kolumbii zatonął statek wycieczkowy, na którego pokładzie znajdowało się ok. 170 pasażerów - poinformowały lokalne władze.

Wlk. Brytania: Uproszczenie procedury regulowania statusu migracyjnego

12 godzin 47 minut temu
Brytyjski rząd przedstawi w poniedziałek propozycje ws. praw obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii. Według źródeł PAP proponowane zmiany ułatwią uregulowanie statusu migrantów, pozostaje jednak wiele znaków zapytania dotyczących szczegółów projektu.

Przyjaciel cenniejszy niż złoto

15 godzin 4 minuty temu
Kiedy mieli spotkać się po raz pierwszy, nie wiadomo, kto bał się bardziej. Krystian, który chował się za firanką, czy Agnieszka z Jarkiem, którzy chcieli się z nim zaprzyjaźnić.

Coś zmienić, przynajmniej próbować

15 godzin 4 minuty temu
– Z perspektywy Albanii doceniam prąd w gniazdku i bieżącą wodę – mówi wolontariuszka. Kolejny kierunek to Syberia.

Ślady na afrykańskiej ziemi

15 godzin 4 minuty temu
– Człowiek nie może być jak ptak, który tylko przeleci po niebie. Dlatego, aby być dobrym misjonarzem, trzeba na ziemi pozostawiać znaki dobra, które już będą ewangelizować – stwierdza bp Jan Ozga.

Byłem ślepcem

19 godzin 34 minuty temu
Ewangeliarz OP - 26 czerwca 2017 - (Mt 7, 1-5)

Kard. Amato o bł. Teofilu Matulionisie

ndz., 06/25/2017 - 18:25
Podobnie jak Jezus potrafił widzieć dobroć Boga oraz Jego Opatrzność także w osobach, w których inni widzieli tylko zło i niegodziwość. Starał się uszanować Boży obraz w każdym człowieku, nawet w najbardziej nikczemnym – tak o nowym błogosławionym abp. Teofilu Matulionisie mówił prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Perły z listy UNESCO. Pomniki zagłady i siły ludzkiego ducha

ndz., 06/25/2017 - 17:52
W lipcu 2016 r. w przejmującej ciszy modlił się tu papież Franciszek, a 10 lat wcześniej, w maju 2006 r. - papież Benedykt XVI. Wcześniej byłe obozy w Oświęcimiu i Brzezince odwiedził również Jan Paweł II.

Czy chcieć umiemy?

ndz., 06/25/2017 - 16:37
Górale i najbliższa rodzina w Łopusznej wspominali ks. prof. Józefa Tischnera. Mija 17 lat od jego śmierci.