Andrzejki w "Ekonomiku"

W Zespole Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Kielcach odbyły się szkolne Andrzejki Muzyczne połączone z koncertem grupy rockowej „Daj spokój” . Zespół ten założył saletyn ks. Grzegorz Szczygieł w 2007 r. w Krakowie. Celem i misją zespołu jest docieranie z Dobrą Nowiną do osób poszukujących Pana Boga przez nietypowe teksty prowokujące do myślenia i stawiania ważnych pytań.

Koncert stał się również dobrą okazja do ugruntowania w wierze uczniów, którzy są blisko Pana Boga i Kościoła.

Przez szkolne Andrzejki chcieliśmy pokazać, że wiara chrześcijańska nieodłącznie jest związana z radością, młodzieńczym entuzjazmem i że na różne sposoby można wielbić Pana Boga. Dlatego Koncert był poprzedzony występami wokalnymi, konkursem na temat św. Andrzeja oraz kolejną autorską pantomimą  szkolnej grupy Ewangelizacyjnej „Boska Ofensywa” pt. „Czystość”.

W tym szkolnym wydarzeniu  uczestniczyło ponad 300 osób. Żywe reakcje publiczności i spontaniczny taniec pokazują że ten sposób ewangelizacji dociera na pewno do jakiejś części młodzieży.

Ks. Jacek Malewski

O dynamizmie muzycznym grupy „Daj spokój” można się przekonać klikając poniższe linki:

KLIKNIJ       KLIKNIJ