Apel Biskupa Kieleckiego i Prezydenta Kielc o wsparcie akcji "Kielce dla Syrii"

Biskup Kielecki Jan Piotrowski i prezydent Kielc Wojciech Lubawski wystosowali Apel do mieszkańców Kielc oraz przedstawicieli różnych środowisk - władz, uczelni, szkół, przedsiębiorców, instytucji, organizacji i stowarzyszeń o wsparcie Akcji „Kielce dla Syrii”.

W Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło niemal 400 tys. ludzi, w tym ponad 20 tys. dzieci. Akcja „Kielce dla Syrii” potrwa do 30 września 2018 r. W jej ramach planowane są zbiórki pieniężne do puszek, skarbon stacjonarnych,  aukcje charytatywne, wydarzenia kulturalne i sportowe na terenie Kielc. Celem jest zebranie minimum 400 tysięcy złotych. Im więcej środków zostanie zebranych, tym większej liczbie dzieci i młodzieży uda się pomóc.

Partnerami projektu są: papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz rektorzy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej.

Patronat honorowy nad Akcją objęli: JE Jan Piotrowski biskup ordynariusz diecezji kieleckiej, Beata Kempa, minister - członek Rady Ministrów, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski.
Ambasadorami Akcji zostali: Sławomir Szmal, kielecki sportowiec - bramkarz PGE VIVE Kielce, kieleckie pięcioraczki Natalia, Julia, Oliwia, Karolina i Maja wraz z rodzicami Państwem Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami oraz Mariusz Ostrowski - kielczanin, znany i lubiany aktor filmowy i teatralny.

Kielce są trzecim miastem w Polsce, które prowadzi tego typu kampanię. W pomoc dla Syrii zaangażowały się ponadto Wrocław i  Lublin.

tekst za: um.kielce.pl

>> Deklaracja Biskupa Kieleckiego oraz Prezydenta Miasta Kielce