Apel Przewodniczącego KEP

Zwracam się do wszystkich Polaków z apelem o pomoc materialną w odbudowie katedry, którą przekażemy za pośrednictwem akcji sms-owej oraz przez dobrowolne wpłaty na konto Caritas Polska, począwszy od Wielkiej Środy – napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w apelu po pożarze katedry Notre-Dame w Paryżu.

„Poważnie zniszczona, ale ocalona paryska katedra, zjednoczyła w bólu i smutku miliony ludzi na całym świecie. Dziś jednoczy także nas, Polaków, inicjatywa wsparcia odbudowy katedry Notre-Dame, rozumianej nie tylko jako symbol bezcennego dziedzictwa kulturowego Europy, ale również jako symbol chrześcijańskich wartości” – czytamy w apelu abp. Gądeckiego.

Przewodniczący Episkopatu Polski w Wielkim Tygodniu zwrócił się również „do wszystkich ochrzczonych, zwłaszcza do tych, którzy w ostatnich latach zapomnieli o swoim chrześcijańskim powołaniu, aby na nowo odkryli Chrystusa i stali się Jego odważnymi świadkami”.

Przewodniczący Episkopatu poprosił, by – włączając się w ogólnoeuropejską inicjatywę solidarności z Paryżem – jeszcze dzisiaj (Wielka Środa) o godzinie 18:50 rozbrzmiały dzwony we wszystkich katedrach naszej ojczyzny.

BP KEP

>> Apel Przewodniczącego KEP

* * *

Ofiary należy wpłacać na konto Caritas Diecezji Kieleckiej
Nr 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811
- z dopiskiem ODBUDOWA NOTRE-DAME.

Można też wspierać to dzieło przez SMS
na numer 72052 o treści ODBUDOWA
(koszt 2,46 z VAT).

* * *