Biskup nominat: To wielkie wyróżnienie, ale i wyzwanie

Nowy biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, ks. dr Andrzej Kaleta, podzielił się swoją radością i zaskoczeniem po nominacji od papieża Franciszka. Jak podkreśla, do nowej misji podchodzi z wielką pokorą. - „Decyzja Papieża Franciszka to wielkie wyróżnienie, ale również niesamowite wyzwanie" - mówi.

Biskup nominat wybrał na swoje zawołanie "Fidelitas", czyli wierność. Ksiądz Andrzej Kaleta wyjaśnia, że chce przypomnieć o tej wartości, o której ludzie często zapominają. - „Dochowanie wierności, czy to w małżeństwie, czy wobec Chrystusa wymaga pewnego trudu i poświęceń. Powinniśmy być wierni także swojej historii, oraz tradycji z której wyrastamy. Niestety wielu ludzi w dzisiejszych czasach z tego rezygnuje" - dodał.

Biskup nominat wspominał także o swoich zainteresowaniach. Przyznawał, że pasjonuje się starodrukami i książkami, ale także sportem i turystyką. Najbardziej lubi wędrówki po niezbyt wysokich górach, którym oddawał się pełniąc funkcję ojca  duchownego kleryków.

tekst za: radio.kielce.pl

>> Relacja na stronie Radia Kielce