Biskupi na wigilii z bezdomnymi

Bp Jan Piotrowski i bp Marian Florczyk spotkali się dzisiaj na wigilii z blisko sześciuset osobami bezdomnymi i samotnymi, zorganizowanej w Wojewódzkim Domu Kultury, z inicjatywy Caritas kieleckiej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wszyscy uczestnicy otrzymali świąteczne paczki.

W wigilijnej wieczerzy wzięli udział także m.in. senator PiS Krzysztof Słoń, wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut, dyrektor MOPR – Marek Scelina z pracownikami, dyr. Caritas kieleckiej – ks. prałat dr Stanisław Słowik i wicedyrektor – ks. kan. Krzysztof Banasik oraz dyrekcja i pracownicy WDK.

Bp Marian Florczyk pobłogosławił opłatki, a bp Jan Piotrowski podkreślił wyjątkowość spotkania przy wieczerzy wigilijnej, tym bardziej, że w WDK jest ona organizowana zawsze w tym konkretnym dniu.

- „Niezależnie od tego, jaka jest nasza kondycja duchowa i materialna, wszystkich łączy na sama ludzka natura. Właśnie dla każdego z nas Słowo stało się Ciałem i zamieszkało miedzy nami” – mówił bp Piotrowski. – „Jak ktoś powiedział ubiegłego roku – nie ma drugiej takiej wigilii jak ta, w Wojewódzkim Domu Kultury. Dlaczego? Ponieważ odbywa się ona w wigilię i jest radością dla wielu osób, których nie łączy już stół rodzinny i nie ma już, z różnych powodów, wspólnego mieszkania” – mówił biskup.

Po życzeniach była wspólna wieczerza z tradycyjnymi potrawami – zupą grzybową, rybami, sałatkami i śpiewanie kolęd.

dziar
tekst za: www.ekai.pl