Biskupi otrzymali świece jubileuszowe - w sobotę otrzymają je delegacje parafii

Z okazji rozpoczęcia obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski biskupi polscy otrzymali podczas Apelu Jasnogórskiego świece jubileuszowe. Zapłoną one w I Niedzielę Adwentu w 44 polskich katedrach. Ich światło hierarchowie przekażą delegacjom z poszczególnych parafii. Znajdzie się ono we wszystkich polskich świątyniach, stając się znakiem obchodzonego jubileuszu.

W sobotę wieczorem 28 listopada 2015 r. podczas pierwszych Nieszporów I Niedzieli Adwentu w kościołach katedralnych, kiedy biskupi zainaugurują diecezjalne obchody 1050-lecia Chrztu Polski, nastąpi zapalenie i błogosławieństwo płomienia świec. Następnie świece otrzymają delegacje wszystkich parafii.

W Kielcach w Bazylice Katedralnej Nieszpory rozpoczną się o godz. 17.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy!