Błogosławieni ubodzy w duchu

Wieczorem 18 marca 2014 r. w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach odbyło się spotkanie modlitewne z kanonami z Taizé. Okazja była szczególna, bo to wigilia uroczystości odpustowych w tej parafii.

Na zaproszenie ks. proboszcza Romana Westwala na czuwanie przybyli parafianie, którzy na wzór św. Józefa, chcieli w pokorze i cichości serca stanąć przed Bogiem, by oddać mu swoje codzienne sprawy.

Modlitwa kanonami przeplatana była fragmentami z Pisma Świętego i krótkimi rozważaniami, by w końcu na kilka minut uciszyć siebie i dać mówić samemu Bogu. Czuwanie zakończyła adoracja Ikony Krzyża. Każdy przybyły na kilka minut przybliżył się do Drzewa Zbawienia i kładąc na nim czoło bądź patrząc w oczy Chrystusa oddawał Mu to co kryje serce.

Spotkanie modlitewne przygotowali wolontariusze Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Jak zawsze przyrządzili specjalną dekorację, która miała pomóc w kontemplacji. Jak zwykle główne miejsce zajęła Ikona Krzyża otoczona tym razem cierniami. W śpiewie pomogła także grupa osób organizująca czuwania z kanonami Taizé w parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu.

Damian Zegadło