Bp Andrzej Kaleta zawierzył swoją posługę Maryi

Bp Andrzej Kaleta udał się we wtorek, 12 grudnia 2017 r. na Jasną Górę, by powierzyć swoją nową posługę Matce Bożej Królowej Polski. Towarzyszyli mu m.in. ks. prałat Tomasz Rusiecki i ks. Stanisław Malec – proboszcz z Chełmiec.

Święcenia biskupie odbyły się 9 grudnia 2017 r. w katedrze kieleckiej. Głównym konsekratorem był bp Jan Piotrowski, biskup diecezjalny kielecki, zaś współkonsekratorami abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce i abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Jako dewizę biskupią Andrzej Kaleta przyjął słowo „Fidelitas” – „Wierność”.

- „Cieszę się, że mogę być tutaj na Jasnej Górze. Przyjechałem specjalnie, żeby już kilka dni po święceniach Panu Bogu przez ręce Maryi podziękować za to, co się stało, bo ciągle jest to dla mnie duże zaskoczenie. Ale pojmuję to też w perspektywie łaski, także jest za co dziękować Panu Bogu i prosić, żebym nie zawiódł nadziei pokładanych we mnie” – powiedział bp Andrzej Kaleta. – „Matce Najświętszej powierzam nade wszystko swoje kapłaństwo i biskupstwo z wielką prośbą, aby stanąć na wysokości zadania i pełnić wolę Bożą, a nie swoją, która wydaje mi się być akuratną – to ma być wola Boża, żebym potrafił ją odczytywać i służyć Kościołowi, to dla mnie jest najważniejsze”.

Bp Andrzej Kaleta przewodniczył Mszy św. o godz. 11.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej.

o. Stanisław Tomoń
BPJG / es