Bp Jan Piotrowski: Pamiętajcie: Ewangelia to Jezus, a On sam jest drogą, prawdą i życiem!

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Swoje dzisiejsze spotkanie młodzi ludzie z diecezji kieleckiej rozpoczęli w  kościele św. Wojciecha w Kielcach.

Po nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego i konferencji wygłoszonej przez ks. dr. Miłosza Hołdę, po świadectwach młodych ludzi i wspólnej adoracji kopi Krzyża ŚDM przeszli w procesji z Krzyżem do Bazyliki Katedralnej. Zwieńczeniem dnia była Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. W spotkaniu wzięło udział blisko 300 młodych ludzi z kilkunastu dekanatów naszej diecezji. Obecnych było 30 prezbiterów.

Podczas homilii bp Piotrowski mówił między innymi o znaczeniu Niedzieli Palmowej i zbliżającego się Triduum Paschalnego. Nawiązał również do minionych Światowych Dni Młodzieży: wspomniał jedną z uczestniczek tego wydarzenia – Helenkę Kmieć. – „Ona wstała z życiowej kanapy i pojechała do Boliwii aby tam pracować wśród dzieci. Była zaledwie dwa tygodnie. Zdążyła jedynie pastelowymi kolorami pokolorować przedszkole, gdzie miała spędzić więcej czasu. Brutalnie została zamordowana. Stała się błogosławionym, zerwanym kłosem – jak kiedyś Karolina Kózkówna, ta, która patronuje Ruchowi Czystych Serc" – wspominał. Na zakończenie życzył wszystkim bezpiecznych dróg życiowych. - „Życzę Wam Droga Młodzieży diecezji kieleckiej, Wam tu obecnym  i tym, którzy z różnych powodów nie są z nami, aby Wasze życiowe drogi były bezpieczne, pełne satysfakcji i  dojrzałych wyborów motywowanych Ewangelią. Pamiętajcie: Ewangelia to Jezus, a On sam jest drogą, prawdą i życiem" – zakończył biskup.

Obecna na dzisiejszych uroczystościach młodzież przyznała, że  takie spotkania są ważne. – „Dla nas jest to nie tylko okazja do wspomnień i rozmowy na temat minionych Światowych Dni Młodzieży, ale także szansa na wymienienie doświadczeń i motywacja do dalszego działania" – przyznał Marcin Konieczny z Miechowa. – „Bardzo się cieszę, że co roku możemy się spotykać, wspólnie modlić i planować wyjazdy na kolejne Światowe Dni Młodzieży" – dodała Patrycja Książek.

Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym obchodzony jest z  inicjatywy Ojca Świętego Jana Pawła II każdego roku w Niedzielę Palmową. - „Ojciec Święty chciał, by młodzież spotykała się jak najczęściej. Zaproponował, by na szczeblu diecezjalnym Światowy Dzień Młodzieży odbywał się co roku, a światowy wymiar przybierał co kilka lat. Orędzie papieża Franciszka na tę okazję jest pełne nadziei i wdzięczności. Ojciec święty pisze w nim, że ponownie jesteśmy w drodze po wspaniałym spotkaniu w Krakowie" - powiedział ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

tekst za: em.kielce.pl

Zobacz: Galeria zdjęć cz. I (Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk")

Zobacz: Galeria zdjęć cz. II (Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk")

Zobacz: Galeria zdjęć (Parafia Skorzeszyce)

Przeczytaj: Orędzie Papieża Franciszka na XXXII ŚDM w 2017 r.