Bp Jan Piotrowski podczas Apelu Jasnogórskiego: Miłość niech będzie strażniczką piękna małżeńskiego życia

„Miłość, która się nie rozwija jest narażona na ryzyko, niech ona będzie strażniczką piękna małżeńskiego życia” – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze w sobotę, 24 września 2016 r. w czasie Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin.

Biskup zauważył, że tegoroczna pielgrzymka odbywa się „w Świętym Roku Miłosierdzia, w który pielgrzymowanie wpisuje się, jako znak naszej drogi ochrzczonych, wiodącej do Boga miłosierdzia (…). Maryjo, Ty pierwsza, jako Matka z poczętym pod Twoim sercem Jezusem, pielgrzymowałaś do Elżbiety, aby wyśpiewać: Wielbi dusza moja Pana”.

Nawiązując do hymnu Magnificat bp Piotrowski powiedział, że również my przychodzimy na Jasną Górę, aby uwielbiać Boga za piękno sakramentu małżeństwa. - „Chcemy uwielbiać Boga za miłość małżonków, która ich łączy; za wierność, która jest ich wspólną drogą i za płodne, owocne małżeńskie życie; za kochające ofiarne matki i pracowitych i wiernych ojców, za dzieci i wnuki, za trud wychowawczy rodziców i za dziadków (…), za autentyczne świadectwo wiary polskich rodzin”.

Kielecki ordynariusz przypomniał także fragment Adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Amoris laetittia”, w której papież wspomniał, że tylko prawdziwa miłość łączy wszystkie aspekty życia rodzinnego.

– „Miłość, która się nie rozwija, jest narażona na ryzyko. Miłość wszystko zwycięża, bo wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję” – zakończył bp Piotrowski.

Jak każdego dnia, podczas modlitwy apelowej odmówiono Modlitwę Jubileuszową, którą tym razem odczytał ks. dr Artur Skrzypek – nasz Diecezjalny duszpasterz rodzin.

Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin zakończy się jutro – w niedzielę, 25 września. Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski.

xmhas