Bp Jan Piotrowski poświęcił nowy Dom Parafialny w Piekoszowie

W środę, 13 czerwca 2018 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał poświęcenia nowego Domu Parafialnego w Piekoszowie, wybudowanego po blisko 5 latach.

Budowa rozpoczęła się 5 października 2013 r., kiedy to podczas V Diecezjalnej Pielgrzymki Wspólnot Żywego Różańca, biskup Kazimierz Gurda poświęcił plac pod budowę plebanii i wykopał symbolicznie pierwszą łopatę ziemi. Oczywiście rozpoczęcie budowy poprzedziło przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, które trwało już od dłuższego czasu.

Obrzęd poświęcenia nowowybudowanego Domu Parafialnego poprzedziła Msza św. z udzielaniem Sakramentu Bierzmowania. W procesji z darami do ołtarza została przyniesiona symbolicznie łopata i cegła – jako podziękowanie Panu Bogu za wybudowanie nowego Domu Parafialnego. Na zakończenie Ksiądz Biskup otrzymał swój portret na tle odnowionych piekoszowskich wież, który narysowała Karolina Poddębniak – jedna z kandydatek do Bierzmowania.

Po Mszy św. bp Jan Piotrowski wraz z kapłanami i zaproszonymi gośćmi udał się na nową plebanię. Po odczytaniu Ewangelii o budowie domu na skale, Ksiądz Biskup odmówił modlitwę i dokonał poświęcenia nowego Domu Parafialnego, przechodząc przez wszystkie pomieszczenia.