Bp Jan Piotrowski: Przyjmijmy Chrystusa do naszych serc

W kieleckiej Bazylice Katedralnej, w Uroczystość Narodzenia Pańskiego licznie zgromadzili się wierni na Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego.

- Na świątecznej Eucharystii gromadzi nas niebywała prawda, dobra nowina, owoc bożego objawienia, który przypomina nam, że w pewnym momencie historii, Bóg przez Jezusa wszedł do naszego świata - mówił podczas nabożeństwa. Ksiądz biskup przypomniał słowa z Ewangelii: „Pan przyszedł na Świat, ale oni go nie poznali i nie przyjęli. Jednak Ci, którzy go przyjęli, stali się już na zawsze dziećmi bożymi”.

Hierarcha zaznaczył, że człowiek mimo swoich licznych ograniczeń ma narzędzia, aby poznawać Boga oraz miłość jaką z nim dzieli. To wiara i rozum. Zdaniem duchownego są różne drogi podążania do Boga, a boża łaska zbawienia dociera do wszystkich krańców ziemi. - Nie chodzi tu jedynie o geografię i odległe kontynenty na świecie, ale o przyjęcie tego bożego daru w ludzkich sercach. Słowo przyszło do swojej własności, ale oni go nie przyjęli. Dlaczego? Bóg w niczym nie ogranicza wyboru jakiego może dokonać człowiek – powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski w homilii. Ordynariusz diecezji kieleckiej zwrócił uwagę także na to, że Boże Narodzenie to święto w naszych sercach i powinniśmy do nich przyjąć Jezusa.

W Mszy św. w Bazylice Katedralnej wzięli udział także: bp Marian Florczyk oraz bp Andrzej Kaleta.

Marcin Różyc
tekst za: radio.kielce.pl