Bp Jan Piotrowski z wizytą pasterską na Jamajce

W dniach 28 stycznia – 4 lutego 2019 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski złożył pasterską wizytę naszym misjonarzom posługującym na Jamajce. Głównym celem wizyty było poświęcenie kliniki i Centrum Szkolenia Zawodowego – wybudowanych dzięki wsparciu Diecezji Kieleckiej.

- „To bardzo radosny dzień, kiedy we wspólnocie parafialnej p.w. Ducha Świętego, w uroczystej celebracji poświecono pomieszczenia nowej kliniki oraz Centrum Szkolenia Zawodowego” – mówi Marta Socha, świecka misjonarka pochodząca z Parafii Kostomłoty, która posługuje na Jamajce.

Oba projekty będą służyć obecnym potrzeba Jamajki. – „W tym tropikalnym kraju Trzeciego Świata, o wielkim bezrobociu i pozostawiającej wiele do życzenia Służbie Zdrowia, pomoc w edukacji oraz projektach medycznych ma ogromne znaczenie” – dodaje misjonarka.

Klinika została zbudowana ze środków Diecezji Kieleckiej – głównie z akcji zbierania elektrośmieci oraz dzięki personalnemu wsparciu Księdza Biskupa Jana Piotrowskiego. – „Za życzliwość i otwarte serca na potrzeby innych – serdecznie dziękujemy”.

Ks. Marek Bzinkowski
Marta Socha