Bp Marian Florczyk: Jan Paweł II podkreślił w Masłowie wartość wspólnoty

2 czerwca 2020 r. przypada 29. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Kielcach. Podczas Mszy św. na lotnisku w Masłowie papież wygłosił homilię, w której podkreślił rolę rodziny i prawa do życia każdego człowieka. O przesłaniu Ojca Świętego mówił na antenie Radia eM Kielce w audycji Katarzyny Bernat „Prawdę Mówiąc” bp Marian Florczyk.

– To kazanie zostało wypowiedziane w określonym kontekście dwa lata po transformacji ustrojowej, kiedy bardzo często manipulowano wolnością, a ofiarą tego była najczęściej rodzina. Papież podkreślił wartość wspólnoty – zarówno rodziny, jak i wspólnoty narodowej. Padły słynne słowa: „To jest moja Matka ta ziemia” – tłumaczył bp Florczyk.

Co roku w ramach obchodów rocznicy wizyty papieża w Masłowie odbywają się spotkania osób niepełnosprawnych. Obecnie, ze względu na pandemię, uroczystości będą skromniejsze. Dziś o godzinie 18.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Masłowie odprawiona zostanie Msza św., a po niej uczestnicy wydarzenia przejdą przed pomnik św. Jana Pawła II. – Skoro nie możemy spotkać się na lotnisku w Masłowie to warto włączyć się we wspólnotę modlitewną indywidualnie i modlić się za chorych i cierpiących – dodał biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM