Bp Piotrowski na spotkaniu Diecezjalnej Rady Ekumenicznej

W czwartek, 9 kwietnia 2015 r. w Kurii Diecezjalnej w Kielcach odbyło się spotkanie nowego składu Diecezjalnej Rady Ekumenicznej. W spotkaniu uczestniczył także biskup kielecki Jan Piotrowski.

Na początku wszystkich zebranych powitał ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka – nowy przewodniczący DRE. Następnie bp Piotrowski wyraził radość, że może powołać nowy skład tego diecezjalnego gremium. Biskup wręczył wszystkim nominacje na 5-letnią kadencję.

Spotkanie poprowadził ks. prof. Kantyka. Wszyscy zebrani zastanawiali się nad działaniami ekumenicznymi podejmowanymi w diecezji kieleckiej. Postanowiono m.in., aby w przyszłym roku bardziej zaakcentować Dzień Judaizmu i z tej okazji zorganizować konferencję naukową w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Sam Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ma być modlitwą o jedność chrześcijan, a nie modlitwą międzyreligijną, jak czasami zdarzało się w Kielcach.

Spotkania Diecezjalnej Rady Ekumenicznej odbywają się kilka razy w roku. Następne zaplanowano na czerwiec.

mhas

W skład odnowionej Diecezjalnej Rady Ekumenicznej wchodzą:

PRZEWODNICZĄCY:
ks. prof. KUL dr hab. Przemysław Kantyka