Bp Piotrowski rozpoczął kolejną 24-godzinną "Adorację Miłości"

- „Nie bez wzruszenia w Kościele Kieleckim odkrywam coraz to piękniejsze kwiaty i perły, a jedną z takich pereł jest ten kościół poświęcony Trójcy Świętej i modlitwa w intencji powołań” – mówił 8 października 2015 r. w kościele seminaryjnym Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas Mszy św. rozpoczynającej tzw. „Adorację Miłości” – 24-godzinną modlitwę o nowe powołania przed Najświętszym Sakramentem.

- „Dar Waszej modlitwy w intencji powołań i dar wdzięczności za te, które są i prośba o nowe, to autentyczny owoc Waszej duchowej dojrzałości, wytrwałości, która nie lęka się zmęczenia i późnej nocy. Nie lęka się niepowodzeń i ocen świata, że tak mało powołań” – podkreślił bp Piotrowski.

„Adoracja Miłości” zrodziła się z inicjatywy ludzi świeckich w marcu 2010 r. W każdy drugi czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 sprawowanej w kościele Trójcy Świętej wierni podejmują całodobowe czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Proszą oni o świętość dla kapłanów, którzy pracują i posługują w naszej diecezji, głosząc dobrą Nowinę o zbawieniu.
Inicjatorem tego ruchu modlitewnego jest Zofia Bracha z Bilczy, którą zainspirowało opracowanie Adoracja Eucharystyczna w intencji uświęcenia kapłanów oraz duchowe macierzyństwo, które powstało na podstawie listu Kongregacji ds. Duchowieństwa. W ten sposób poczuła się wezwana do utworzenia grupy, która będzie wspierała duchowo kapłanów naszej diecezji. I udało się. Dzieło trwa już od 5 lat.

Czuwanie podejmują różne wspólnoty modlitewne z terenu naszej diecezji, przede wszystkim Rycerstwo Niepokalanej i Apostolat Maryjny m.in. z parafii kieleckich, Tumlina, Lisowa i Bilczy. Do modlitwy włączają się także pracownicy Kurii Diecezjalnej, księża profesorowie oraz alumni. Adoracja kończy się Mszą św. w piątek o godz. 18.00.

Wszystkie grupy  chcące włączyć się w to wielkie dzieło modlitwy o nowe powołania oraz o świętość dla kapłanów, prosimy o kontakt telefoniczny z p. Anią: 513-016-004 lub p. Basią: 602-703-344.

pkun