Bp Ryczan w Proszowicach: Krzyż rzuca cień na życie człowieka

W sobotę, 7 lutego 2015 r. peregrynujące po diecezji kieleckiej symbole Światowych Dni Młodziezy: krzyż i Ikona Matki Bożej Saulus Populi Romani dotarły do Proszowic. Eucharystii przewodniczył biskup-senior Kazimierz Ryczan.

Symbole najpierw nawiedziły Szpital, gdzie w kaplicy, wraz z chorymi i zgromadzonymi wiernymi trwała modlitwa różańcowa prowadzona przez chorych. Później symbole ŚDM zostały przewiezione do kościoła parafialnego. Tam czuwanie prowadzili podopieczni Domu Brata Alberta, dzieci wraz z Siostrami Kanoniczkami, Odnowa w Duchu Świętym, młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył biskup-senior. Mszę św. koncelebrowali kapłani z dekanatu proszowickiego.

W homilii bp Ryczan mówił o Krzyżu Chrystusa, który rzuca cień na życie człowieka, od dzieciństwa przez młodość, dojrzałe życi,e aż po ten ostatni dzień. W cieniu Krzyża człowiek czuje się bezpieczny i doświadcza miłości Boga.

Po Mszy św. młodzież adorowała symbole ŚDM. Około godz. 20.00 odbyło się pożegnanie Krzyża i Ikony Matki Bożej i przekazanie ich do Parafii w Kazimierzy Wielkiej.

ks. Tomasz Szota

Foto (oprócz pięciu początkowych zdjęć): Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"