Bp Ryczan zachęca diecezjan do dziękczynienia za papieża Franciszka w dniu inauguracji pontyfikatu

W komunikacie wystosowanym do proboszczów diecezji kieleckiej bp Kazimierz Ryczan prosi, aby we wtorek 19 marca - w dniu inauguracji pontyfikatu - odprawić w kościołach diecezji uroczystą Mszę św. „z prośbą o błogosławieństwo Boże w posłudze apostolskiej dla Ojca Świętego Franciszka”.

W swoim komunikacie bp Ryczan zaznacza, że będzie to odpowiedź na prośbę papieża „o modlitwę wstawienniczą”, podkreśla także „radość i nadzieję” w diecezji kieleckiej, z jaką przyjęto „wybór kolejnego Następcy Świętego Piotra, który przyjął imię Franciszek” oraz „wyrazy łączności” duchowej mieszkańców ziemi świętokrzyskiej z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Na apel biskupa kieleckiego w niedzielę 17 marca w kościołach po wszystkich Mszach św. wierni jako wyraz wdzięczności za owoce konklawe - wspólnie odśpiewali hymn "Te Deum".

dziar
tekst za: www.ekai.pl