Brzeziny: Ks. Krzyszkowski wprowadził relikwie św. Katarzyny Labouré

W nocy z 18 na 19 lipca 1830 r. Katarzynie Labouré ukazuje się po raz pierwszy Matka Boża. 185 lat później - w niedzielę 19 lipca 2015 r. do kościoła w Brzezinach zostały wprowadzone jej relikwie.

Po objawieniu się Matki Bożej młoda zakonnica spędza długi czas trzymając dłonie na Jej kolanach. Kilka miesięcy później Maryja objawia Katarzynie Cudowny Medalik i mówi: „Wszyscy, którzy go nosić będą, otrzymają wiele łask. Medalik ten powinni nosić na szyi. Ci, którzy go nosić będą z ufnością, doznają większej obfitości łask".

Na uroczystość wprowadzenia relikwii do Brzezin gościnnie przybyły dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Kielc. Przywieźli ze sobą wystawę na temat patronki, cudowne medaliki oraz kalendarze o św. Katarzynie.

Relikwie pierwszego stopnia św. Katarzyny Labouré wprowadził do kościoła ks. kan. Zbigniew Krzyszkowski, proboszcz z Samsonowa - rodak z Brzezin.

- „Każda osoba, która w niedzielę przybyła do brzezińskiego kościoła otrzymała medalik oraz miała możliwość ucałowania relikwii świętej szarytki. Najbardziej uroczysta była jednak Msza św. o godz. 12.00. Koncelebrowało ją czterech kapłanów. Oprawą liturgii zajęło się Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA. Zabytkowy relikwiarz stał na specjalnie udekorowanym ołtarzyku z obrazem nowej patronki. Ten sam wizerunek otrzymał także każdy, kto uczestniczył tego dnia dnia w Eucharystii" - mówi Damian Zegadło.

„O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekają"

Podziękowania należą się s. Sylwii Węgrzyn za pomoc w realizacji prośby o relikwie św. Katarzyny złożonej przy jej grobie w Paryżu oraz wspólnocie Sióstr Szarytek z Kielc za otwarte serce, wsparcie i modlitwę.

Święta Katrzyno Labouré - módl się za nami!