Caritas z przedświąteczną pomocą potrzebującym

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała szeroką pomoc dla osób potrzebujących z terenu diecezji.

Ponad 2000 paczek z żywnością przekazano ubogim rodzinom. Znaczną część rozprowadziły  Parafialne Zespoły Caritas w kilkunastu miejscowościach diecezji, natomiast przez Punkt Pomocy Doraźnej w Kielcach wydano ok. 700 paczek. Produkty pochodziły ze zbiórki, która została przeprowadzona 9-10 grudnia w ramach ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam” w 75 sklepach samoobsługowych na terenie diecezji kieleckiej. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z Parafialnych Zespołów i Szkolnych Kół Caritas zebrano ponad 17 ton żywności. Ponadto ze środków własnych Caritas zakupiła wędlinę do paczek.

Dodatkowo realizowana jest też pomoc dla rodzin ubogich z programu unijnego Pomoc Żywnościowa. W Podprogramie 2016 Caritas Kielecka obejmuje pomocą ponad 8 tys. osób ubogich z diecezji kieleckiej, przekazując systematycznie paczki żywnościowe. Znaczna część tej pomocy udzielona została jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Szczególną troską zostały w tym okresie otoczone są osoby bezdomne i samotne. Tradycyjnie we współpracy z Wojewódzkim Domem Kultury i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach zorganizowano dla nich uroczystą Wigilię 24 grudnia  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Dla uczestników wigilijnego spotkania Caritas przygotowała 500 paczek żywnościowych.

Pragniemy dodać, że wszystkie placówki Caritas w tym okresie przygotowują wigilijny i świąteczny stół dla swoich podopiecznych: chorych, niepełnosprawnych, starszych i bezdomnych. Wiele przedświątecznych spotkań dla osób ubogich i samotnych organizują też Parafialne Zespoły Caritas w różnych miastach diecezji.

Szeroki zakres pomocy organizowanej przez Caritas jest możliwy dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom składamy podziękowanie za okazane serce i życzymy błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.