Caritas zachęca do zakupu baranków

21 tys. baranków wielkanocnych z cukru rozprowadza w drugiej połowie marca kielecka Caritas. Trafiły one do kościołów w diecezji, gdzie można je nabywać za dobrowolną ofiarę. Organizatorzy sugerują, aby wartość zakupu baranka pozwoliła na pokrycie jednego kosztu obiadu dla dziecka.

„Oczywiście każda ofiara jest mile widziana, choć zwyczajowo przyjmujemy, że jest to minimum 5 zł, czyli tyle, ile wynosi minimalny koszt obiadu dla jednego ucznia” – poinformował ks. Krzysztof Banasik, wicedyrektor Caritas kieleckiej.

Dochód z ofiar, pochodzących z zakupu wielkanocnych baranków, będzie przeznaczony na dofinansowanie kolonii charytatywnych dla dzieci z ubogich rodzin i wsparcie działań profilaktycznych w świetlicach środowiskowych prowadzonych przez Caritas.

Sprzedaż baranków, które znajdą się w wielkanocnych koszykach jest elementem wielkopostnej akcji Caritas diecezji kieleckiej, która w tym roku przebiega pod hasłem „Wiara i miłosierdzie”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problemy ludzi chorych, starszych, dzieci, ubogich rodzin oraz możliwość ofiarowania im konkretnej pomocy.

Do parafii diecezji kieleckiej przekazano także 20 tys. papierowych skarbonek, które poprzez dzieci trafiły do domów rodzinnych. Skarbonki wypełnione rodzinnymi ofiarami, zostaną złożone w kościołach w Niedzielę Miłosierdzia. Zebrane pieniądze pozostają w parafii na cele miłosierdzia, szczególnie na wsparcie leczenia dzieci i starszych.

dziar
tekst za: www.ekai.pl