Czuwanie modlitewne Grup Margaretkowych w Imbramowicach

W piątek, 19 lutego 2016 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie modlitewne rozpoczęło się rozważaniami o Mece Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. O godz. 19.30 rozpoczęła się Droga Krzyżowa. Następnie zebranych powitał ks. Krzysztof Toboła - organizator czuwania. We wspólnej modlitwie wzięli udział członkowie Grup Margaretkowych przybyli z parafii: Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. proboszczem Grzegorzem Kaliszewskim, Św. Mikołaja w Dłużcu (diecezja sosnowiecka) z ks. proboszczem Andrzejem Michniewskim, Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. proboszczem Grzegorzem Pałysem, Bożego Ciała w Słomnikach z ks. wikariuszem Łukaszem Snochem, Św. Andrzeja w Sieciechowicach z ks. wikariuszem Krzysztofem Toboła, Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach, inni kapłani oraz pielgrzymi indywidualni.

Konferencję wygłosił ks. prałat Tomasz Rusiecki - wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Religijnego. Następnie wierni uczcili relikwie bł. ks. Michała Sopoćki, który patronował w sposób szczególny temu spotkaniu.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. prałat Tomasz Rusiecki. Liturgię ubogacił śpiewem Chór z parafii w Sieciechowicach oraz Schola ze Smardzowic.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Po nowennie wspólnie modliliśmy się śpiewając Kompletę.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

Kolejny Dzień Skupienia
Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej
odbędzie się 18 marca 2016 r.