Czuwanie modlitewne w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu

W dniu 10 października 2018 r. o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu rozpoczęło się szóste i ostatnie w tym roku czuwanie modlitewne. Mieszkańcy parafii Szczaworyż tradycyjnie już przynieśli do kościoła i podarowali Matce Bożej najpiękniejsze kwiaty ze swoich ogródków.

Danuta Brandys z Miechowa wygłosiła referat, w którym przybliżyła historię Diecezjalnego Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Bolesnej w Uniejowie. W czasie modlitwy różańcowej po dróżkach wokół kościoła rozważane były Tajemnice Światła.

Mszę św. o godzi. 19.00 koncelebrowało 10 prezbiterów pod przewodnictwem ks. Zbigniewa Abramowicza – proboszcza z parafii Janina. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski, w której przypomniał o znaczeniu modlitwy różańcowej. - „Modlitwa różańcowa czyni cuda i przyczynia się do wzrostu gorliwości i pobożności wśród ludzi" – powiedział kaznodzieja.

W czuwaniu modlitewnym wzięło udział około 110 osób, byli to parafianie i goście z parafii z Kielc, Buska-Zdroju, Owczar, Miechowa, Nowego i Starego Korczyna oraz z parafii Janina. Czuwanie modlitewne zakończyło się Apelem Jasnogórskim i ucałowaniem przez uczestników czuwania relikwii świętych w ołtarzu głównym Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Szczaworyżu.

Ks. proboszcz Stanisław Kondrak serdecznie podziękował wszystkim za liczne przybycie i zaprosił na kolejne czuwanie modlitewne, które odbędzie się 8 maja 2019 r. o godz. 18:00.

Krzysztof Dziarmaga

Foto: Krzysztof Dziarmaga