Czuwanie PUM na Jasnej Górze

Jak co roku Papieska Unia Misyjna w Polsce organizuje sesję misjologiczną i czuwanie modlitewne na Jasnej Górze. Tym razem spotkamy się w dniach 7-8 grudnia 2019 r. Tegoroczny temat przewodni brzmi: „Z Maryją wyznajemy Chrystusa w Eucharystii”.

To wspaniała okazja, żeby doświadczyć misyjnego wymiaru Kościoła, spotkać się z misyjną wspólnotą, wykorzystać czas na rozmowy i modlitwę oraz pogłębić misyjną formację.

Spotkanie składa się z dwóch części: wykładowej i modlitewnej.

Rozpoczynamy w sobotę Mszą św. o godz. 14.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, a następnie przechodzimy do Auli Kordeckiego na spotkanie formacyjne. Po południu ks. dr Tomasz Herc pokaże nam misyjny wymiar Eucharystii, ks. Dariusz Buras opowie o Kościele w Kazachstanie, a księża Tomasz Atłas i Maciej Będziński podzielą się swoimi doświadczeniami z odwiedzin misjonarzy w Gabonie i Tanzanii. Nie zabraknie czasu na ciepłą herbatę i chwilę rozmów „w kuluarach”.

Od Apelu Jasnogórskiego rozpoczniemy nasze czuwanie modlitewne przed obrazem Czarnej Madonny. Podczas czuwania zawierzymy Matce cały Kościół i misjonarzy, będziemy adorować Pana i poznawać przyszłych misjonarzy z Centrum Formacji Misyjnej. Przyjmiemy także nowych członków do Papieskiej Unii Misyjnej.

Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich – misjonarki i misjonarzy, wolontariuszy i osoby świeckie, grupy róż Żywego Różańca, Misyjnego Apostolstwa Chorych, referentki i referentów misyjnych oraz kleryków z kół misyjnych, a także wszystkich, którym sprawy misji nie są obce i pragną być razem z nami.

Do zobaczenia na Jasnej Górze!

WAŻNE!

Koszt spotkania to 10 zł od osoby. Jeśli wysokość opłaty stanowi przeszkodę w uczestnictwie, prosimy się nie martwić, jakoś to załatwimy.

Recepcja działa od godziny 10.00 w sobotę (Aula Kordeckiego). Prosimy zgłosić się do recepcji odpowiednio wcześniej przed Mszą św. na rozpoczęcie.

Prosimy o przysyłanie zgłoszeń do 1 grudnia 2019 r. Zgłoszenia mailowe: pum@missio.org.pl lub telefoniczne: 22-536-90-33.

W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko (w przypadku grup zorganizowanych tylko osoby odpowiedzialnej), zgromadzenie zakonne lub diecezję, liczbę osób oraz deklarację skorzystania z opcji ciepłego posiłku (musimy podać dokładną liczbę osób). TE ZGŁOSZENIA SĄ DLA NAS BARDZO WAŻNE ZE WZGLĘDÓW ORGANIZACYJNYCH!!!

DODATEK

1. Administratorem państwa danych osobowych podawanych w trakcie zapisów są Papieskie Dzieła Misyjne, skwer kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa. Dane te znajdują się na chronionych serwerach oraz w naszym archiwum i nie są nikomu udostępniane. Służą jedynie do wewnętrznej organizacji spotkania.
  2. Zgłoszenie na spotkanie i obecność na nim są równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie wizerunku dla potrzeb promocji i animacji Papieskich Dzieł Misyjnych.