Czuwanie w Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie

Po raz kolejny 5 stycznia 2016 r. zebrali się w Nowym Korczynie czciciele św. Kingi. Wszystkich przybyłych powitał ks. Grzegorz Kowalik - proboszcz parafii i kustosz powstałego 16 grudnia 2015 r. Diecezjalnego Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie.

Uroczystość rozpoczęła się oddaniem czci św. Kindze i ucałowaniem jej relikwii. Następnie odbyło się przedstawienie ,,Jasełek misyjnych” przygotowanych przez uczniów kl. IIa  Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie, pod czujnym okiem katechetki Marii Błach oraz Bogusławy Woźniak. Wystąpił również zespół dziecięcy ,,Wianeczek” działający przy szkole podstawowej, a prowadzony przez Urszulę Strzelecką. Nie zabrakło pięknego śpiewu kolęd wykonanych przez Halinę Wilk.

Podobnie, jak przy poprzednim spotkaniu została poświęcona sól, którą wszyscy zebrani mogli zabrać do domów. Przedstawiciele parafii odczytali modlitwy do św. Kingi. Ks. Kustosz odczytał liczne prośby i podziękowania skierowane przez pielgrzymów, następnie poprowadził modlitwę różańcową.

Głównym punktem modlitewnego czuwania była Msza św. koncelebrowa, której przewodniczył ks. kan. Marek Małczęć - dziekan dekanatu nowokorczyńskiego. Liturgię Słowa przygotowali parafianie Nowego Korczyna. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kwaśniewski, dyrektor Archiwum Diecezjalnego i Studium Historii Diecezji Kieleckiej, który od samego początku czynnie włączył się w szerzenie kultu św. Kingi. Zwrócił szczególną uwagę na czystość intencji, która jest tak ważna w modlitwie chrześcijanina. Po Mszy św. odśpiewano Apel Jasnogórski.

Obok parafian biorących udział w czuwaniu sanktuarium nawiedzili pielgrzymi z Kursu dla Diecezjalnych Przewodników, także z Solca-Zdroju oraz Pacanowa. Wszyscy pielgrzymi mogli skorzystać z sakramentu pokuty oraz przygotować intencje modlitw do św. Kingi. Nastrój spotkania był bardzo radosny, tak jak radosny jest czas Bożego Narodzenia, który aktualnie przeżywamy.

Kolejne spotkanie w Diecezjalnym Sanktuarium św. Kingi w Nowym Korczynie odbędzie się 2 lutego 2016r. o godz. 18.00.

Maria Błach

Zobacz: Facebook