Czuwanie Wspólnot Margaretkowych na Baranówku

W drugi czwartek maryjnego miesiąca maja w kościele Chrystusa Króla na Baranówku w Kielcach odbyło się spotkanie Wspólnot Margaretkowych z dekanatów kieleckich i okolicznych.

Modlitewnemu spotkaniu patronował Śp. ks. Władysław Nawrot, kiedyś proboszcz parafii na Baranówku i budowniczy kościoła w tej południowej dzielnicy Kielc. Jego postać i świadectwo życia „kapłana niezłomnego” przybliżył zebranym przedstawicielom wspólnot „Margaretek”, ks. dr Jerzy Marcinkowski, obecny proboszcz tej parafii.

Kolejnym spotkaniom modlitewnym Sióstr i Braci spod znaku „Margaretki” będą patronowali, jakże liczni kapłani kieleccy, z trudnych lat wojennych, okupacji hitlerowskiej i czasu prześladowań komunistycznych (m.in. bp Czesław Kaczmarek, bp Jan Jaroszewicz,  ks. Piotr Oborski, ks. Zbigniew Gadomski, ks. Jan Danilewicz, ks. Bogdan Kiełb, ks. Edward Gielniowski, ks. Józef Rybczyk, ks. Józef Dąbrowski, ks. Jan Widłak, ks. Roman Zelek, ks. Stanisław Ziółkowski, ks. Antoni Walocha, ks. Henryk Peszko, ks. Antoni Kowalski, ks. Stanisław Ryńca, ks. Mieczysław Połoska, ks. Piotr Banach, ks. Romuald Błaszczakiewicz, ks. Stanisław Kurdybanowski, ks. Marian Cygankiewicz, ks. Marian Łuczyk, ks. Kazimierz Biernacki, ks. Tadeusz Marchaj i inni).

W czasie Eucharystii, której liturgię przygotowała wspólnota „Maragaretek” z parafii na Baranówku, homilię wygłosił ks. dr  Michał Pakuła przedstawiając zobowiązujący wymiar kapłańskiego powołania i posługi duchowego przewodnika i powiernika.

Na to kolejne spotkanie Wspólnot Margaretkowych przybyli przedstawiciele parafii: Chrystusa Króla, Św. Wojciecha, Św. Maksymiliana Kolbego, św. Stanisława, bł. Jerzego Matulewicza, Św. Jana Chrzciciela oraz  parafii w Bielinach.

Wszystkie Wspólnoty Margaretkowe zapraszamy na
DIECEZJALNE SPOTKANIA,
które z postanowienia Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego
odbywają się w każdy III piątek miesiąca
w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.
Najbliższe już za tydzień, 18 maja.