Czuwanie Wspólnot Margaretkowych z "Apostołem Kazachstanu"

W kolejny III piątek, 20 października 2017 r. w Imbramowicach odbyło się czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Patronem czuwania był bł. Ks. Władysław Bukowiński, którego historię życia przybliżył ks. kan. Zygmunt Kwieciński - proboszcz parafii pw. Narodzenia NMP w Piekoszowie.

Czuwanie rozpoczęło się modlitwą różańcową pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, któremu przewodniczył ks. Krzysztof Toboła.

W czasie konferencji ks. Zygmunt Kwieciński podzielił się świadectwem pracy misyjnej w Kazachstanie, jednocześnie wskazując na osobę bł. ks. Władysława Bukowińskiego, który jest patronem tego kraju. Po konferencji zebrani wierni uczcili relikwie bł. Ks. Władysława Bukowińskiego.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Zygmunt Kwieciński. Kaznodzieja przywołał słowa bł. Władysława Bukowińskiego: „Dziękuję Bogu, że nie dałem się zwyciężyć nienawiści”. Te słowa to echo wezwania „zło dobrem zwyciężaj”, niech będą zachętą do wyzwalania się z wszelkich lęków i obaw na drodze zbliżania się do Boga.

W czasie czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji ks. Janusza Stacha - kustosza Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach złożyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie modlitewne zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Po nowennie wspólnie modliliśmy się śpiewając Kompletę.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy zebrani spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych.

W Czuwaniu Wspólnot Margaretkowych wzięli udział kapłani i wierni z parafii:
- pw. Narodzenia NMP w Piekoszowie z ks. kan. Zygmuntem Kwiecińskim
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. dr. Zdzisławem Sideł
- pw. Św. Maksymiliana w Kielcach
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach z ks. Tomaszem Zięcikiem
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z Ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Św. Marcina w Zadrożu (diecezja sosnowiecka)
- pw. Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka)
- ks. kan. Władysław Ogonowski