Czuwanie Wspólnot Margaretkowych z Neoprezbiterami

W piątek, 21 czerwca 2019 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Był to czas szczególny ubogacony obecnością wśród nas Neoprezbiterów  Diecezji Kieleckiej. Naszym szczególnym przewodnikiem i opiekunem był w tym czasie bł. Jerzy Matulewicz.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy od Rozważań o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie zebrani wzięli udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły.

W konferencji, którą wygłosił ks. Marek Zawadzki, wierni mieli okazję głębiej poznać bł. Jerzego Matulewicza, którego relikwie zostały tego wieczoru uczczone w sposób szczególny. O godzinie 21.00 odbyła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Konrad Wójcik.

Homilię wygłosił Ks. Paweł Latos. Mówił o specyfice i pięknie ludzkiej przyjaźni. Przywołał słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że nie skarby są przyjaciółmi, ale przyjaciele są skarbami. Takimi przyjaciółmi, towarzyszami drogi dla wiernych są kapłani. Posłani oni są przez Pana Jezusa, aby pokazywać ludziom drogę do nieba. Dlatego, zwracając się do Wspólnot Margaretkowych, powiedział: „Jesteście dla nas kapłanów przyjaciółmi przez pamięć i modlitwę za nas i za to jesteśmy wam wdzięczni”. Na zakończenie Mszy św. zebrani kapłani, siostry zakonne oraz wszyscy wierni przyjęli specjalne błogosławieństwo z rąk neoprezbiterów.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Zwieńczeniem wspólnej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie, w czasie którego modliliśmy się pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Odmówiliśmy także Kompletę.

Uczestnicy czuwania po zakończeniu spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział Wierni oraz Kapłani z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Józefa w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim
- pw. Św. Michała Archanioła w Daleszycach z ks. Marcinem Rejem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Łukaszem Durajem
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach z ks. Piotrem Bosiem
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie
- pw. Św. Maksymiliana w Wolicy-Tokarni
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Szreniawie
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu z ks. Krzysztofem Paskiem (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Janusz Stach - kustosz Regionalnego Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach
- Ks. Władysław Ogonowski
- Ks. Mariusz Kafel (diecezja sosnowiecka)

oraz Neoprezbiterzy:
- ks. Ireneusz Kamiński z par. Kościelec
- ks. Paweł Latos z par. Biórków Wielki (archidiecezja krakowska)
- ks. Adam Majewski z par. Polichno
- ks. Jakub Suchecki z par. Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej
- ks. Mateusz Szostak z par. Daleszyce
- ks. Konrad Wójcik z par. Wolica-Tokarnia
- ks. Marek Zawadzki z par. Leszczyny

* * *

Serdecznie zapraszamy na rekolekcje Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej pod hasłem „Wspólnota źródłem radości!”, które odbędą się w Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach w terminie od 8 do 10 sierpnia 2019 r.

Szczegóły na plakacie.

* * *