Czuwanie Wspólnot Margaretkowych ze św. Charbelem

W piątek, 18 sierpnia 2017 r. odbyło się kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Patronem czuwania był św. Charbel.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły.

W czasie konferencji historię życia św. Charbela przybliżył nam ks. Jacek Rembas - proboszcz parafii w Topoli. Szczególnym momentem czuwania było ucałowanie obrazka, który leżał na grobie św. Charbela oraz namaszczenie olejem św. Charbela.

O godzinie 21.00 rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jacek Rembas. Powiedział o sensie ludzkiego cierpienia, podkreślił, „aby komuś w życiu pomóc oprócz głębokiej modlitwy potrzeba cierpienia i Pan Bóg tego chce".

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu. Modliliśmy się także Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czas adoracji zakończyło błogosławieństwo Lourdzkie i kompleta. Po zakończeniu wspólnej modlitwy, wierni spotkali się w spichlerzu na poczęstunku zorganizowanym przez Wspólnoty Margaretkowe.

W czuwaniu wzięli udział wierni i kapłani z parafii:
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. Michałem Kościańskim