Czytajmy „Siódemki”!

Najnowsza książka ks. Stefana Radziszewskiego „777 spojrzeń w niebo (nie tylko dla młodych)", prefekta kieleckiego Nazaretu, to rodzaj przewodnika, skierowanego do szerokiego kręgu odbiorców.

Jest to książka m.in. dla młodzieży szkół średnich i studentów, wielbicieli ŚDM i przeżywania życia wiarą jako cudownej przygody, przygotowujących się do bierzmowania i tych, którzy mają „to” już za sobą. „Siódemki” stanowią intrygujące wprowadzenie w życie duchowe dla tych, którzy – przywołajmy formułę z ostatniej adhortacji Papieża Franciszka – mają siłę i odwagę, by szukać Boga (GE, 158). Warto sięgnąć po tę oryginalną książkę, ponieważ na kartach „siódemek” spotykamy świętych i agnostyków, poetów i filozofów, wielkie wyznania i żartobliwe komentarze. We współczesnym świecie narcystycznych nihilistów 777 spojrzeń stanowi ożywcze tchnienie: to wyprawa w głąb swojego „ja”, odpowiedź na najważniejsze pytanie o sens… I jeszcze jedno: „siódemki” są dziełem otwartym – możesz pisać własny ciąg dalszy!

Ks. Stefan Radziszewski, 777 spojrzeń w niebo (nie tylko dla młodych), wstęp bp Jan Piotrowski, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2018, ss. 464.