Dekanalne Spotkania Młodzieży

Tradycyjnie, w okolicy Uroczystości Chrystusa Króla, młodzież z naszej diecezji spotyka się na dekanalnych czuwaniach. W ten sposób staramy się ożywić lokalne wspólnoty i ubogacić się podejmowanymi dziełami apostolskimi. Treścią przewodnią są działania, do których zaprasza Ojciec Święty w skierowanych do młodych Orędziach.

Poniżej prezentujemy relację ze spotkania zorganizowanego w dekanacie masłowskim.

W sobotę, 16 listopada 2013 r. w parafii NMP Matki Kościoła w Dąbrowie odbyło się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Grupa młodych ludzi licząca blisko 140 osób wraz ze swoimi duszpasterzami zgromadziła się, żeby doświadczyć „młodego Kościoła”, w którym tak wiele nadziei pokładał bł.  Jan Paweł II. Nasza wspólnota łącząca młodzież z dekanatu masłowskiego przybyła z parafii z Leszczyn, Masłowa i Wiśniówki.

Spotkanie rozpoczęliśmy od osobistego trwania przed Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. Chcieliśmy przez wspólny śpiew, modlitwę – tę wypowiedzianą na głos jak również tą cichą w sercu niejako dotknąć tajemnicy Emmanuela – Boga z nami. Pragnęliśmy zawierzać Jezusowi nasze życie, wybory, rodzinę, przyjaciół, wszystko co składa się na każdego z nas. Wszyscy uczestnicy otrzymali serduszko ze słowem jakie Pan Bóg chciał powiedzieć bardzo indywidualnie, zapewniając o swojej obecności i miłości.

Żeby nie tylko duch mógł się pokrzepić to dla ciała również było „małe co nieco”. Posililiśmy się kolorowymi kanapkami i ciastami przygotowanymi przez gospodarzy.

Parę słów o ewangelizacji, do której jesteśmy wezwani każdego dnia, świadectwo ze Światowych Dni Młodzieży w Rio oraz zaproszenie do Krakowa na kolejne spotkanie z papieżem – to kolejna część naszego dnia młodzieży.

Zakończyliśmy ten wieczór wspólnym tańcem i zabawą, dając świadectwo wiary i radości, której sprawcą jest Chrystus, który zaprosił wszystkich razem i każdego z osobna na to spotkanie.