Dekanat Kazimierski pielgrzymował do Kościoła Jubileuszowego Miłosierdzia Bożego

Msza św., konferencja, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i montaż słowno-muzyczny złożyły się na Pielgrzymkę Parafii Dekanatu Kazimierskiego do Kościoła Jubileuszowego Miłosierdzia Bożego w Kazimierzy Wielkiej, która odbyła się 11 czerwca 2016 r.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 10.30 powitaniem wszystkich przez ks. proboszcza Antoniego Bialika. Następnie wierni wysłuchali konferencji, którą wygłosił ks. dr Paweł Kurek – proboszcz parafii w Rachwałowicach.

Eucharystii koncelebrowanej przez wszystkich księży z dekanatu kazimierskiego przewodniczył ks. kan. Dariusz Gącik – wikariusz generalny naszej diecezji.

W homilii ks. Gącik zachęcał m.in. do czytania Pisma Świętego. „Ze Słowem Bożym jest jak z chlebem, każdy powinien z niego wziąć kęs i nim się posilać (…). Panie Boże, co Ty dzisiaj mówisz do mnie w tym słowie?”.

Kaznodzieja nawiązał także do odczytanej Ewangelii o Bartymeuszu. „Bartymeusz prosił Jezusa, żeby przejrzał. Naszym przejrzeniem jest przyznanie się do grzechu” – mówił ks. Gącik.

Następnie wikariusz generalny mówiąc o ogromie Bożego Miłosierdzia wskazał, co oddala człowieka od Boga. „Przyczyną naszych nieszczęść jest oderwanie od Pana Boga. Musimy dotknąć istoty grzechu w naszym życiu (…)”. Ks. Gącik przeanalizował pokrótce siedem grzechów głównych. „Miłosierdzie jest odpowiedzią Boga na ludzki grzech”.

Po Mszy św. zostało odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, w czasie którego odmówiono Koronkę. Ostatnim punktem pielgrzymki był montaż słowno-muzyczny, który przygotowała Schola parafialna pod kierunkiem organisty Ireneusza Górskiego.

W pielgrzymce uczestniczyli przedstawiciele wszystkich parafii dekanatu. Warto dodać, że z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej przybyła piesza pielgrzymka, a z Książnic Wielkich nawet cały bus.

xmhas