Diecezja Kielecka będzie "tweetować"

Najświeższe wiadomości z życia naszej diecezji będą od teraz zamieszczane także na portalu społecznościowym Twitter. Ruszył właśnie oficjalny profil @DiecezjaKielce

- „Chcemy iść jeszcze bardziej z duchem czasu i postanowiliśmy, że będziemy publikować informacje diecezjalne na Twitterze” – mówi ks. Michał Haśnik, jeden z odpowiedzialnych za prowadzenie Twittera.

Profil @DiecezjaKielce oficjalnie zainaugurował swoją działalność podczas Diecezjalnych Obchodów Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski, które odbyły się 10 września 2016 r. w Wiślicy.

- „W dzisiejszych czasach, żeby dotrzeć do ludzi z różnymi wiadomościami, trzeba istnieć w tzw. świecie wirtualnym. Mam nadzieję, że nasz profil będzie odwiedzany przez wiele osób” – dodaje ks. Haśnik.

Nad profilem diecezjalnym będzie czuwał ks. dr Mirosław Cisowski – dyrektor Duszpasterstwa i rzecznik prasowy Diecezji Kieleckiej. Do współtworzenia mogą przyłączyć się także wszyscy księża. Wystarczy wysłać wiadomość o danym wydarzeniu na michsem@wp.pl

Tweet to krótka wiadomość tekstowa (maksymalnie 140 znaków) wyświetlana na profilu autora wpisu oraz pokazywana użytkownikom, którzy obserwują dany profil. Angielskie słowo tweet oznacza ćwierkanie, ćwierkać. W języku polskim używany jest czasownik tweetować oznaczający pisać na Twitterze.

xtk