Droga Krzyżowa nocą przy blisko 20-stopniowym mrozie

Ponad dwieście osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż. Tę modlitewną wyprawę rozpoczęła Msza św. w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Eucharystii przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

-  „Bracia i Siostry! Zacni Pielgrzymi na Święty Krzyż! Mury tej gościnnej dąbrowskiej świątyni, której patronuje Najświętsza Maria Panna Matka Kościoła otwarły szeroko swoje podwoje, aby po raz czwarty przyjąć uczestników Nocnej Drogi Krzyżowej z Kielc na Święty Krzyż” - mówił podczas homilii bp Piotrowski. – „Tym razem zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej  zaprasza na pasyjny, wielkopostny szlak, aby go przeżyć pod hasłem słów zaczerpniętych z pieśni "Krzyżu Święty nade wszystko” - kontynuował hierarcha.

- „Na drodze wiary z krzyżem życzę Wam Bożego błogosławieństwa, a jeszcze bardziej dojrzałych owoców tej trudnej Drogi Krzyżowej” – życzył ordynariusz diecezji kieleckiej wszystkim pielgrzymom.

Na szlak wyruszyło w tym roku ponad dwieście osób. – „To o połowę mniej niż w tamtym roku, ale cieszymy się z każdej osoby. Zwłaszcza, że warunki pogodowe są niesprzyjające” – powiedział ks. Marek Blady, asystent diecezjalny Stowarzyszenia Młodzieży Kieleckiej, które jest organizatorem  wydarzenia.

Po raz pierwszy w Nocnej Drodze Krzyżowej bierze udział między innymi Magda Cholewa. – „O całej inicjatywie dowiedziałam się od koleżanki. Pomyślałam, że to może być naprawdę coś wyjątkowego, bo łączy wysiłek fizyczny z inspiracją duchową” – powiedziała uczestniczka.

Trudności i mrozu nie przestraszyła się także Dominika, która już po raz kolejny wyruszyła w tę wyjątkową  wyprawę. – „Każdy przychodzi tu z własną intencją, problemami i radościami. Nikt tu nie myśli o pogodzie i temperaturze, bo łączymy się we wspólnej modlitwie i oddajemy to wszystko Bogu” – zaznaczyła.

Pielgrzymi mieli do pokonania 37- kilometrową trasę. Na miejsce dotarli w sobotę rano.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć