Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami

II Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele katolickim, jako niedziela „Ad Gentes”, czyli Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Hasłem jest: „Gdzie misjonarze, tam nadzieja”. Z tej okazji biskup kielecki Jan Piotrowski przewodniczył Mszy św. w Bazylice Katedralnej.

Jednocześnie bp Piotrowski modlił się w intencji Ojca Świętego Franciszka w 4 rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską.

„Świadectwo wiary jest niezastąpioną katechezą w każdej przestrzeni naszego świata. Zadanie misyjne jest podobne do misji, jaką Bóg zlecił Abrahamowi, którego zaprosił, aby opuścił swoją ziemię i mówił innym ludom o Bogu Jedynym, bliskim człowiekowi, który jest Bogiem przymierza. Jego wyjście poza komfort swojego domu, majątku i kręgu przyjaciół, Bóg obficie pobłogosławił" – mówił podczas homilii Pasterz Kościoła kieleckego.

Bp Piotrowski przypomniał, że działalność misyjna Kościoła nie jest żadną strategią, chociaż jest przyobleczona w ludzkie działanie. W posługę charytatywną, edukacyjną oraz pracę duszpasterską. - „Jest to przede wszystkim świadectwo wiary posunięte czasami, aż do męczeństwa" – podkreślał biskup.

tekst za: em.kielce.pl

Zobacz: Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM Kielce