Dzień skupienia pracowników "Caritas"

W sobotę, 7 listopada 2015 r. w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie kilkudziesięciu pracowników Caritas Diecezji Kieleckiej przeżywało swój Dzień skupienia. Poprowadził go ks. kan. Józef Knap, były dyrektor domu, a obecnie proboszcz parafii Wszystkich Świętych w Brzezinach.

W programie spotkania przewidziano dwie konferencje duchowe, Adorację Najświętszego Sakramentu i Eucharystię oraz przerwę na kawę i obiad.

Na dobry początek uczestnicy zobaczyli krótki film o stworzeniu świata, żeby sobie uświadomić, jak bardzo ważne jest dzieło miłości Bożej dla człowieka w tym, że zostaliśmy stworzeni i nie mamy możliwości odpłacić się za to i jak zaryzykował Bóg dając człowiekowi wolną wolę.

Po przerwie na kawę, herbatę, ciastka i serdeczne rozmowy uczestnicy wysłuchali drugiej konferencji. Była to medytacja Obrazu Jezusa Miłosiernego, który wisi po lewej stronie tabernakulum w kaplicy Domu w Piekoszowie.

Kolejnym punktem programu była Adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św. celebrowana przez ks. kan. Krzysztofa Banasika, wicedyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej. Homilię wygłosił ks. kan. dr Jan Jagiełka.

Na zakończenie wszyscy przeszli na jadalnie, aby zjeść obiad.