Dzień skupienia Ruchów i Wspólnot Diecezji Kieleckiej

Bp Marian Florczyk spotkał się z ruchami i wspólnotami diecezji kieleckiej. Spotkanie odbyło się w sobotę, 20 września 2014 r. w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

W Dniu skupienia ruchów wzięło udział ponad 120 osób z całej diecezji, reprezentującej ponad 30 Ruchów i Wspólnot. Na początku Ksiądz Biskup przywitał zebranych, następnie konferencję wygłosił ks. kan.  Franciszek Siarek, dziekan chmielnicki. Ks. Siarek przedstawił problemy i nadzieje rozwoju ruchów w Kościele Diecezji Kieleckiej.

Po wykładzie uczestnicy medytowali zagadnienia przed Najświętszym Sakramentem, następnie udali się na spotkania w grupach które prowadzili księża: ks. Marcin Gałczyński, ks. Sebastian Nocoń, ks. Adam Wilczyński, ks. Andrzej Drapała, ks. Józef Majchrzyk i ks. Tomasz Kałuski.

Po spotkaniu Seminarium podjęło uczestników kawą i ciastem. Dzień skupienia zakończył się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył bp Marian Florczyk, który wyraził nadzieję na systematyczne spotykanie się z ruchami i wspólnotami naszej diecezji.

Ks. Tomasz Kałuski