Dzień Świętych w Szkole Podstawowej w Skorzeszycach

Po raz pierwszy w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach odbył się Dzień Świętych.

Zadaniem uczniów i nauczycieli było przebrać się za wybranego świętego i zaprezentować jego postać. Dzień ten, odbył się z okazji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych i w ramach szkolnego turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły.

Punkty przyznawane były za prezentację wybranych postaci oraz za rozwiązanie zagadek i quizów dotyczących Świętych. Uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie śpiewali i tańczyli w rytm piosenki „Święty, święty uśmiechnięty” Arki Noego. W jury gościnnie zasiadł wikariusz naszej parafii ks. Tomasz Kaczówka. Październikową rywalizację  zwyciężyła kl. IV.

Rozwiązaliśmy również konkurs na najpiękniejszy różaniec, który dzieci i młodzież mieli za zadanie wykonać własnoręcznie. W tym konkursie w kategorii wiekowej kl. I – III nagrodzeni zostali: miejsce I - Franciszek Brzeziński kl. III; miejsce II - Kaja Dzioba kl. II; miejsce III - Oliwia Maciejewska kl. II. W kategorii wiekowej kl. IV – VIII nagrody otrzymali: miejsce I - Olga Mazurczak kl. VIII;  miejsce II - Zuzanna Posłuszna kl. V; miejsce III - Izabela Janus kl. VII.

Wszystkim gratulujemy!

JO