Ekonomik z Miechowa "wysłał pączki" do Afryki

W dniach od 3-4 lutego 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie odbyła się III Edycja Akcji Misyjnej „Wyślij Pączka do Afryki” zorganizowana przez Szkolne Koło Misyjne działające od 2015 r. Przez dwa dni można było nabywać „afrykańskie pączki", z których dochód zostanie przeznaczony na sfinansowanie działalności Punktu Socjalnego dla Ubogich Caritas w Ngaoundaye w RŚA.

W przygotowanie pączków zaangażowani byli uczniowie placówki edukacyjnej: z technikum żywienia i usług gastronomicznych, a także technologii żywności, którzy pod opieką nauczycieli: Teresy Muchy, Lucyny Kubik i Katarzyny Pietrzyk upiekli pyszne pączki. Część słodkości pochodziła również z cukierni. Akcję wsparło Parafialne Koło „Caritas".

Ponadto w Tłusty Czwartek przedstawiciele młodzieży wraz z katechetami odwiedzili Dom Pomocy Społecznej przy ul. Warszawskiej w Miechowie i Dom Dziecka, ofiarując podopiecznym pączki. Młodzież udała się także do Domu Kombatanta, którzy z wielką chęcią wsparli ten szczytny cel, dokonując zakupu 60 pączków. Koordynatorami przedsięwzięcia byli szkolni katecheci - moderatorzy Koła Misyjnego: s. Teresa Małgorzata Wolska i Sławomir Woda.

Podczas akcji udało zebrać się 440 zł., które w najbliższych dniach zostaną przekazane na konto charytatywne misji. Nadrzędnym celem akcji, szczególnie w Nadzwyczajnym Roku Świętym Miłosierdzia, było pobudzenie serc i sumień młodych ludzi do odpowiedzialności za Kościół i wzbudzenie wrażliwości na potrzeby ludzi słabszych i biednych. Ekonomik w Miechowie od lat słynie z szerokiej działalności wolontaryjnej. Szkolne Koło Misyjne wspaniale wpisuje się w pomoc charytatywną, poszerzając tym samym możliwości rozwoju duchowego młodzieży.

- „Nasza działalność katechetyczna wykracza szeroko poza lekcje religii: Prowadzimy Zespół Muzyczny i Scholę Szkolną „Jutrzenka”, Szkolne Koło Misyjne, kilka grup wolontaryjnych, które służą w placówkach opiekuńczo-wychowawczych na terenie Miechowa, prowadzimy Koło Liturgiczne, a także Grupę Turystyczno-Pielgrzymkową. Dajemy tym samym wiele możliwości młodym ludziom, by nie tylko w teorii poznawali Chrystusa, ale też w praktyce odziennego życia w myśl słów Ewangelii: Wiara bez uczynków jest martwa. Warto podkreślić, że na prawie 700 uczniów, około 200 stale angażuje się w działalność religijno-charytatywną i to jest radość dla katechetów” – mówi katecheta Sławomir Woda.

Serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli za zaangażowanie i dobre serce.

tekst za: www.parafiamiechow.pl

Zobacz: Galeria zdjęć