Ekumeniczne modlitwy w duchu Taizé u kieleckich Kapucynów

„Radujmy się!” - pod takim wezwaniem upłynęło spotkanie modlitewne ze śpiewami Taizé, które odbyło się we wtorek, 21 stycznia 2014 r. u Ojców Kapucynów z okazji Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Wzięli w nim udział pastor Janusz Daszuta z Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego, o. Adam Sroka - proboszcz parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach oraz ks. Jacek Kopeć - dyrektor Zespołu Szkół Katolickich w Kielcach. Nie zabrało także chóru, składającego się głównie z młodzieży oraz licznie zebranych wiernych. Spotkanie przygotowała grupa, która od 30 lat w każdy wtorek prowadzi modlitwę z kanonami z Taizé w Kielcach.

W blasku świec zebrani wychwalali Pana śpiewając kanony i wsłuchując się w krótkie czytania. Podczas medytacji wierni radowali swoje serca spotkaniem sam na sam z Jedynym Jednoczącym. Bożą obecność mogliśmy także odnaleźć w Ikonach, Księdze Pisma Świętego, słowach pieśni, czy w drugiej osobie, która modliła się obok nas – która modliła się z nami. Krótkie rozważanie na temat jedności poprowadził Jacek Dziubel - konsultor Diecezjalnej Rady Ekumenicznej.

Po błogosławieństwie i zakończonej modlitwie, nasyceni Duchem Świętym zgromadzeni mogli również nasycić brzuchy pysznym kapucyńskim bigosem.

„Czyż Chrystus jest podzielony?” - tak brzmi hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Czy chrześcijanie są podzieleni? Serce i wiara podpowiada jedną odpowiedź - nie. Zróbmy wszystko, by także świat mógł zobaczyć i poczuć tę jedność wyznawców Chrystusa. „Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam”. Radujmy się!

Wolontariusze DCW