Ferie u bł. Jerzego Matulewicza ze "Ściegienniakami"

Cykl warsztatów plastyczno-edukacyjnych dedykowanych uczniom klas 1-3 szkół podstawowych rozpoczął się 30 stycznia 2017 r. w parafii bł. Jerzego Matulewicza w Kielcach. Warsztaty prowadzą nauczyciele i uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach.

Warsztaty plastyczno-edukacyjne zorganizowane przez ślichowicką parafię i V LO mają na celu rozwijanie w dzieciach pasji poznawania świata i człowieka w duchu chrześcijańskiej fascynacji dziełem stworzenia. Praca artystyczna ma sprzyjać przyswajaniu wiedzy, poznawaniu swoich talentów, zdobywaniu praktycznych umiejętności i rozwijaniu kreatywności uczestników. Wiele mogą nauczyć się też organizatorzy, a szczególnie młodzież, dla której opieka nad dziećmi i współtworzenie z nimi prac plastycznych jest wartościowym sposobem spędzania wolnego czasu.

Wytwory uczestników warsztatów i wolontariuszy zostaną zaprezentowane parafianom w niedzielę, 19 lutego. Odbędzie się wtedy kiermasz prac, z którego dochód zostanie przeznaczony na wsparcie hospicjum w Wilnie, gdzie biskupem był patron parafii, bł. Jerzy Matulewicz. Warsztaty oraz kiermasz są elementami projektu realizowanego przez młodzież „Ściegiennego” pod kierunkiem pani Agnieszki Dziarmagi.

Zajęcia potrwają do piątku, 3 lutego. Odbywają się one w sali duszpasterskiej kościoła (wejście od strony plebanii), w godzinach 10.00-13.00 i są bezpłatne. Zapraszamy!

Ks. Karol Stawowczyk