Fundusz stypendialny im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka

Fundusz stypendialny im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka powstał na mocy dekretu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego z dnia 30 grudnia 2015 r.

Głównym zadaniem Funduszu jest pomoc zdolnej młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, pochodzącej z wielodzietnych i niezamożnych rodzin.

Funduszem zarządza każdorazowy Biskup Kielecki przy udziale Rady Funduszu Stypendialnego im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka.

Akcja kwalifikacyjna rozpoczyna się na po zakończeniu roku szkolnego, natomiast uroczyste przekazanie stypendium odbędzie 3 września 2016 r.

Fundusz powstał i utrzymuje się dzięki dotacji ofiarowanej na ten cel przez Diecezję Kielecką oraz przyjmuje również wpłaty od innych darczyńców. W najbliższym czasie zostaną opublikowane regulamin i wnioski dla ubiegających się o stypendium.

Rada Funduszu im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka

Przewodniczący: Ksiądz Biskup Marian Florczyk