Gender – spojrzenie krytyczne

Serdecznie wszystkich zapraszamy na promocję książki „Gender – spojrzenie krytyczne" połączoną z otwartym panelem dyskusyjnym, która odbędzie się w czwartek, 25 maja 2017 r. o godz. 17.00 w auli WSD w Kielcach (wejście od ul. Jana Pawła II).

W dyskusji wezmą udział zaproszeni goście: ks. dr Miłosz Hołda (UPJPII), ks. dr Jan Nowak (WSD Kielce), ks. dr hab. Dariusz Oko (UPJPII), ks. prof. nzw. dr hab. Jarosław Jagiełło (UPJPII), prof. nzw. dr hab. Marek Rosiak (UŁ), prof. zw. dr hab. Jacek Wojtysiak (KUL).

Prezentowana pozycja adresowana jest do wszystkich poszukujących systematycznego opracowania zagadnienia dotyczącego płciowości człowieka, jego równości i godności. Pozwoli na dostrzeżenie zatartej w chaosie informacyjnym granicy pomiędzy ideologią a nauką. To doskonała okazja do weryfikacji i usystematyzowania wiedzy na temat nowej ideologii. Rzetelna i obiektywna krytyka pozwoli na wypracowanie własnego zdania opartego o konkretne argumenty.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Książkę będzie można nabyć po prezentacji, w księgarni wydawnictwa „Jedność” przy ulicy Jana Pawła II lub zamówić poprzez stronę jednosc.com.pl.

__________________

„Publikacja może mieć charakter, co oczywiste, poznawczy. Jest przewodnikiem po złożonym i pełnym meandrów intelektualnych itinerarium dotyczącym człowieka, jego równości i godności, a zwłaszcza płciowości. Pozwala dostrzec na tle bełkotu współczesnej kultury piękny głos antropologii personalizmu chrześcijańskiego. Ma też charakter uwrażliwiający na stronę praktyczną zagadnienia – zwłaszcza gdy idzie o zagadnienia edukacji seksualnej czy sfer legislacji szeregu roszczeń ujmowanych jako prawa człowieka.”

Z recenzji ks. prof. hab. Pawła Bortkiewicza TChr

__________________

„Serdecznie polecam tą genialną książkę, cytując klasyka „jest to tarcza, fundament na dzisiejsze trudne czasy…” – rzetelnie przeprowadzona krytyka przez wybitne autorytety”

użytkownik Facebook’a,