Generał Józefitów gościł w ich kieleckiej parafii

W dniach od 30 września do 1 października 2017 r. we wspólnocie Józefitów w Kielcach przebywał Przełożony Generalny Zgromadzenia Oblatów św. Józefa O. Michele Piscopo OSJ. Wizyta była związana z Wizytacją Kanoniczną we wszystkich wspólnotach zakonnych oblackich. Taka wizytacja odbywa się raz na 3 lata.

W niedzielę,1 października Ojciec Generał przewodniczył Mszy św. o godz. 11.00 modląc się za całą wspólnotę parafialną, a przez całą niedzielę głosił kazania. Prosił wspólnotę parafialną, aby byli prawdziwymi chrześcijanami i podążali tą samą drogą co Chrystus.

Podczas spotkania z Radą Parafialna zachęcał ludzi świeckich do wzięcia współodpowiedzialności za wspólnotę parafialną i poznawanie coraz głębiej duchowości józefickiej realizując hasło św. Józefa Marello: „Bądźcie nadzwyczajni w rzeczach codziennych”. Ojciec Generał wyjeżdżając z Kielc obiecał modlitwę za wspólnotę zakonną i parafialną św. Józefa.

>> www.osj-kielce.pl