Grupy Margaretkowe na czuwaniu w Imbramowicach

W piątek, 16 października 2015 r. – w 37 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – po raz drugi w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się czuwanie modlitewne Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie rozpoczęło się o godzinie 20.00 przywitaniem zgromadzonych przez ks. Krzysztofa Toboła, któremu powierzona została piecza nad tym dziełem. We wspólnej modlitwie wzięli udział członkowie Grup Margaretkowych, którzy przybyli z parafii: św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. proboszczem Grzegorzem Pałysem, Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie z ks. proboszczem Zygmuntem Kwiecińskim oraz siostrami zakonnymi, z parafii św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach, pw. Narodzenia NMP w Szreniawie (diecezja sosnowiecka), klerycy z Wyższego Seminarium Duchowego w Kielcach oraz pielgrzymi indywidualni.

Zebrani wysłuchali konferencji wygłoszonej przez ks. Łukasza Zygmunta – Dyrektora Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. Po konferencji oddano cześć relikwią św. Jana Pawła II, który patronował w sposób szczególny temu spotkaniu.

O godzinie 21.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Krzysztofa Toboła. W szczególny sposób modliliśmy się o łaskę nawrócenia i świętego życia dla kapłanów, którzy przeżywają trudności na drodze powołania. Homilię wygłosił ks. Łukasz Zygmunt. Liturgię ubogacił śpiewem Chór z parafii w Sieciechowicach.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu wszyscy zebrani modlili się w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, podczas którego modliliśmy się wspólnie pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego, a także odmówiliśmy Kompletę – brewiarzową modlitwę na zakończenie dnia.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy spotkali się na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Grup Margaretkowych. Uczestnicy czuwania mieli też okazję wpisać się do przygotowanej specjalnie na tę okazję Księgi Pamiątkowej Grup Margaretkowych. Szczególnym owocem tego pięknego spotkania jest powstała Grupa Margaretkowa, której członkowie objęli modlitwą bp. Mariana Florczyka.

Kolejny Dzień Skupienia Grup Margaretkowych Diecezji Kieleckiej odbędzie się 20 listopada 2015 r. Szczególnym opiekunem i przewodnikiem zebranych na modlitwie będzie w tym dniu św. Rafał Kalinowski.

Szczegółowych informacji na temat spotkania udziela
ks. Krzysztof Toboła
pod adresem mailowym: