Jezus został uwielbiony na kieleckim Rynku

Co najmniej 2 tys. kielczan adorowało Jezusa w Najświętszym Sakramencie w centrum Kielc w poniedziałek, 23 czerwca 2014 r. podczas mityngu uwielbieniowego „Jezus robi różnicę”. Poprzez adorację, pantomimę, teatr uliczny, śpiew i modlitwę młodzież i grupy ewangelizacyjne celebrowały oktawę Bożego Ciała.

Wydarzenie poprowadzili ewangelizatorzy ze wspólnot „W pieczy Najwyższego” i „Zarażę Cię Bogiem” pod kierunkiem ks. Marcina Borynia. Z mieszkańcami miasta na rynku modlili się m.in. bp Kazimierz Ryczan, przewodniczący Rady miasta Tomasz Bogucki i senator Krzysztof Słoń.

W centrum wydarzenia znalazł się Najświętszy Sakrament, który przeniesiony w asyście prowadzonej przez biskupa kieleckiego z kościoła św. Wojciecha i grupę tańczących dziewcząt, znajdował się w oryginalnym płóciennym zawoju i został wyniesiony kilkanaście metrów w górę ponad zebranych na rynku.

W ramach adoracji młodzież ze wspólnot ewangelizacyjnych odgrywała scenki teatralne. Śpiew prowadził zespół „Bardzo Nam Miłosz” z Jędrzejowa, prowadzono też modlitwę w ciszy i rozważania Pisma Świętego, m.in. postawy biblijnego Zachariasza. Spotkanie zakończyło się błogosławieństwem bp. Ryczana.

Organizatorami wydarzenia były wspólnoty ewangelizacyjne z Kielc oraz Miasto Kielce.

dziar
tekst za: www.ekai.pl

Foto: Janusz Kamiński - Studio "Kamyk"